Dzisiaj jest sobota, 08 sierpnia 2020 r., 221 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[FOTO] W gminie Kozienice powstały trzy nowe Otwarte Strefy Aktywności
Dodał: DL, 06-09-2019 14:59, odsłon: 2095
Fot. UM Kozienice
Fot. UM Kozienice

Burmistrz gminy Kozienice - Piotr Kozłowski, w dniu 5 września  dokonał odbioru trzech nowych Otwartych Stref Aktywności. Strefy powstały w Kozienicach (przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4), w Aleksandrówce oraz  w Chinowie. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 300 000,00 zł w tym 150 000,00 zł dofinansowania jakie gmina Kozienice otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

 

Otwarte Strefy Aktywności to ogólnodostępne i bezpłatne obszary sportowo - rekreacyjne, z których korzystać będą mogły różne grupy wiekowe. OSY to też bezpieczny, wygrodzony teren z siłownią i strefą relaksu.

 

Jak podkreślał burmistrz Piotr Kozłowski istotna jest międzypokoleniowa integracja społeczeństwa w duchu sportu i zdrowego trybu życia. - Każda inwestycja, którą realizujemy dla mieszkańców, która wpływa na rozwój gminy, jest inwestycją ważną – bez względu na jej rozmiar i koszt. Otwarte Strefy Aktywności, potocznie zwane OSA-mi, są inwestycjami, których efekty będziemy mogli obserwować w przyszłości. Ich rola nie kończy się na oddaniu do użytku przestrzeni do aktywności sportowej. Dzięki programowi tworzymy miejsca międzypokoleniowej integracji, gdzie dobrze będzie się czuło dziecko, młodzież, dorośli i osoby starsze. Gdzie możliwe jest spotkanie się z drugim człowiek i zwykła rozmowa – której w dobie telefonów, komputerów, internetu, przecież nam coraz bardziej brakuje - mówił burmistrz Piotr Kozłowski.

 

Z uwagi na duże zapotrzebowanie na strefy aktywności, które mieszkańcy zgłaszali sołtysom, jeszcze w tym roku, OSY w Chinowie i Aleksandrówce zostaną rozbudowane o dodatkowy sprzęt sfinansowany z funduszu sołeckiego.

 

- Wartość dodana to również promowany przez nas zdrowy tryb życia i niezaprzeczalne podniesienie estetyki gminnych terenów.  Pomysł realizacji OS-y został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców, wierzę, że zadanie to zainicjuje kolejne przedsięwzięcia, przyczyni się do społecznej aktywizacji, a nieśmiałym doda odwagi by z nami rozmawiać i współpracować. Dziękuje radnym, a jednocześnie sołtysom, Panu Zdzisławowi Gregorczykowi oraz Grzegorzowi Kurkowi za ich zaangażowanie przy realizacji tej inwestycji - dodał burmistrz.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W piątek Kortez odwiedził Kozienice w ramach letniej trasy koncertowej. Artyście na scenie towarzyszył ze...
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook