Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r., 151 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] Wielkie święto małej szkoły, czyli ślubowanie pierwszoklasistów
Dodał: MaG, 14-10-2019 12:14, odsłon: 1215
fot.PSP Ursynów
fot.PSP Ursynów

Dzień pełen radości i uśmiechu. W piątek 11 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Ursynowie wspólnie świętowano Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej już od kilku lat w PSP im. BCh w Ursynowie są jednocześnie najweselszym świętem w całorocznej pracy edukacyjnej. Ten wyjątkowy dzień świętowali również pierwszoklasiści, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.


Na ich pierwszym etapie tej żmudnej lecz owocnej drogi tym razem towarzyszyło wielu znakomitych gości. Wśród nich była Anna Kwiecień poseł na sejm, Hubert Czubaj wójt gminy Głowaczów wraz z przewodniczącym rady Piotrem Markiem oraz radnymi Bogdanem i Karolem Wysockim. W uroczystości wzięli również udział sołtysi wsi Ursynów i Stanisławów, Panie Teresa Mąkosa i Aneta Nowakowska oraz prezes stowarzyszenia na rzecz ekorozwoju wsi „Nasze dzieci” Pani Agata Starzyk (organ prowadzący naszej szkoły). Wspólne świętowanie nie mogło by się odbyć również bez obecności przewodniczącej Rady Rodziców Anny Kulik, nauczycieli, pracowników szkoły i oczywiście uczniów, którzy przybyli wraz z rodzicami.

 


Po oficjalnych powitaniach oraz przemówieniach pierwszoplanowe role grali już tylko uczniowie. Tegoroczni pierwszoklasiści swój inaugurujący egzamin zdali celująco i po oficjalnym odśpiewaniu hymnu państwowego i ślubowaniu z rąk poseł Anny Kwiecień  oraz dyrektor szkoły Marzeny Rusinek przyjęli pasowanie na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Ursynowie.


Kolejnej części tego dnia towarzyszyły kolejne miłe wydarzenia…nie kończące się prezenty od wszystkich przybyłych gości, muzyczne prezenty dla pracowników oświaty.  Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć i „zielonego akcentu”, w postaci prezentu tegorocznych pierwszaków i ich rodziców dla Szkoły, czyli zielonych krzewów wkopanych na terenie szkolnym.


- Finałem tego niezwykłego dnia był krakowiak w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy pokazali się w tańcu w swoich strojach, które otrzymali dzięki współpracy Szkoły ze Stowarzyszeniem LGD „Puszcza Kozienicka”. - informuje Małgorzata Maj

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja i pracownicy kozienickiego szpitala informują, że przy zachowaniu odpowiednich środków os...
Fot. http://www.kozienice.sr.gov.pl/
Jak poinformował prezes sądu rejonowego w Kozienicach Krzysztof Jerzy Piaseczny, Z dniem 1 czerwca 2020 r...
Fot. LGD Puszcza Kozienicka
Własnoręczne wykonanie makramy – takie zadanie mieli uczestnicy zajęć zorganizowanych w czwartek, 2...
Fot. archiwum
Baseny, siłownie i kluby fitness znów będą czynne. Nie inaczej będzie w Kozienicach. Tutejsze obie...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook