Dzisiaj jest czwartek, 06 sierpnia 2020 r., 219 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[FOTORELACJA] Światełko do nieba i kolejny rekord w Kozienicach. Sztab WOŚP zebrał ponad 60 tys. złotych i dalej liczy!
Dodał: MaG, 12-01-2020 20:57, odsłon: 3262
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Kozienice zagrały dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obecnie zebrano ponad 65 tysięcy złotych a jeszcze nie policzono puszek stacjonarnych. O godz. 20.00 zapłonęło również „Światełko do nieba”.

Po południu było już pewne, że w tym roku uda się zebrać rekordową sumę podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy Kozienic chętnie przyłączyli się do akcji Jurka Owsiaka wrzucając „złotówki” do puszek wolontariuszy.

 

Przez cały dzień 70 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek w Kozienicach, Piotrkowicach, Głowaczowie, Brzózie, Janikowie, Magnuszewie, Stanisławicach i Świerżach Górnych a cała akcja koordynowana była przez sztab, który znajdował się w budynku OPP „Ogród Jordanowski” w Kozienicach przy ulicy Jana Kochanowskiego 1.

 

- Sztab rozpoczął swoją pracę już o 7 rano. Godzinę później rozpoczęła się również zbiórka do puszek. Mamy 70 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze w Kozienicach oraz kilku ościennych miejscowościach. - mówił Piotr Bożedajek, koordynator tegorocznego finały WOŚP w Kozienicach – Zbiórka przebiegała bez żadnych problemów, a każdy kto wrzucił datki do puszki otrzymał pamiątkowe serduszko.

 

 Dzięki hojności kozieniczan udało się już zebrać kwotę ponad 65 tysięcy złotych

 

 

Koncertowy wieczór

O godzinie 18.30 w Centrum Kulturalno-Artystycznym w rozpoczął się koncert charytatywny z udziałem uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz podopiecznych Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

Sala wypełniła się po brzegi a witał wszystkich przewodniczący Rady Gminy Rafał Sucherman oraz prowadzący koncert Aleksandra Sitnik i Piotr Wołowicz

 

- Chciałbym podziękować mieszkańcom Kozienic, bo wchodząc na sale dowiedziałem się, że w Kozienicach padł kolejny rekord. Cieszy mnie to ogromnie i w mieniu swoim Pan burmistrza, całej rady chciałbym serdecznie podziękować i powiedzieć, że  gmina będzie zawsze wspierała takie akcje – powiedział przewodniczący

 

- Sztab w Kozienicach podczas dotychczasowych finałów zebrał ponad 760 tys. złotych, a dokładnie (762 965,71). Pieniądze te wróciły do naszej placówki. Sprzęt zakupiony przez fundację znajduje na oddziałach: neonatologicznym 502.393,12 , pediatrycznym 87.196,29, otolaryngologii 276.107,99 oraz w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym 239.732,91. - informował Piotr Wołowicz

 

Wartość przekazanego do Kozienic sprzętu to ponad 1 milion złotych. Dla dzieci i noworodków zakupione zostały m.in. inkubatory, pompy strzykawkowe, aparaty do badania słuchu, kardiomonitory, urządzenie do wspomagania oddychania noworodków, pulsoksymetry, a także wagi, łóżeczka i glukometry. Dla seniorów natomiast zakupiono  m.in. specjalistyczne łóżka, materace antyodleżynowe, fotel kąpielowy i inhalatory.

 

Tuż po koncercie o godz. 20.00 przed budynkiem zapalone zostało „Światełko do nieba”

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Michał Woźny
2 sierpnia br., o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Kozienicach, rozegrany został mecz 2. Kolejki tegor...
Fot. materiały prasowe
Poniżej prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na dni od 7 sierpnia do 13 lipca.
Fot. Urząd Gminy Gniewoszów
Serdecznie zapraszamy 9 sierpnia o godzinie 15 do Oleksowa na uroczystości upamiętniające 190 rocznicę wy...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook