Dzisiaj jest czwartek, 06 sierpnia 2020 r., 219 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[FOTORELACJA] Upodobał sobie pejzaż wiejsko-miejski. Wernisaż wystawy Krzysztofa Mańczyńskiego
Dodał: MaG, 13-12-2019 19:20, odsłon: 2282
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

52 prace, rysunek, malarstwo, wszechstronność w sztuce z upodobaniem pejzażu wiejsko-miejskiego. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka gościł w piątek na wernizażu wystawy malarstwa „Moje pejzaże” – Krzysztofa Mańczyńskiego.

W piątkowe popołudnie w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbyło się wyjątkowe otwarcie wystawy Krzysztofa Mańczyńskiego.

Pan Krzysztof należy do grona najważniejszych artystów tworzących w Radomiu po II wojnie światowej. Mańczyński jest artystą wszechstronnym, świetnie realizującym się w zakresie różnych technik plastycznych, chętnie mieszającym je ze sobą. Bezkompromisowy, spontaniczny, ekspresyjny, nie trzyma się kolorów.

Mieszkańców i gości oraz przyjaciół artysty, znawców jego sztuki powitała dyrektor CKA Ewlira Kozłowska.  

 

- Część z tych historycznych rzeczy została na obrazach, została dla nas. To nasze pejzaże, nasze wspomnienia albo wręcz lekcja historii dla młodszego pokolenia, które już nie zna takich  pejzaży, takich krajobrazów – mówiła dyrektor CKA Elwira Kozłowska

W trakcie wernisażu dyrektor CKA zapytała publiczność co sądzę o wystawie. - Prace są różnorodne, żywe kolory, barwne, wspominające dawne czasy – odpowiedział jeden z uczestników wystawy. Podobnie pytanie usłyszał również obecny podczas wystawy zastępca burmistrza Mirosław Pułkowski, który nie krył lekkiego zaskoczenia związanego z nową i ciekawą formą poprowadzenia wernisażu.

 

Burmistrz Pułkowski poprawił również nazwę piątkowej wystawy -  Panu Krzysztofowi chciałem powiedzieć, że ta wystawa nie powinna nazywać się „Moje pejzaże”  tylko „Pejzaże”, to są pejzaże nas wszystkich. Dziękuję Panu Krzysztofowi serdecznie za przybycie. 

 

Słowa podziękowania od burmistrza popłynęły również dla dyrektor CKA Elwiry Kozłowskiej – Wielki szacunek za to jakich artystów udało się w tym roku zaprosić do Kozienic. Co widzę? Różnorodność. - dodał burmistrz Pułkowski.

 

Wszystkie zgromadzone na wystawie obrazy są własnością artysty. Za pośrednictwem różnych technik malarskich przedstawiają, to co nas otacza, zwłaszcza te momenty naszej historii, które idą w zapomnienie. Na wystawie zaprezentowane zostały obrazy, z różnego okresu twórczości wśród, których znalazły się prace pochodzące bliskie jego sercu Garbatki-Letnisko.

 

- Na niektórych obrazach jest pozostałość polskiego rolnictwa. Na pracach możemy również zobaczyć wiatraki, które na mapach wojskowych były oznaczone jako obiekt wojskowy, nie wolno było, go rozebrać. - mówił Krzysztof Mańczyński.

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Michał Woźny
2 sierpnia br., o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Kozienicach, rozegrany został mecz 2. Kolejki tegor...
Fot. materiały prasowe
Poniżej prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na dni od 7 sierpnia do 13 lipca.
Fot. Urząd Gminy Gniewoszów
Serdecznie zapraszamy 9 sierpnia o godzinie 15 do Oleksowa na uroczystości upamiętniające 190 rocznicę wy...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook