Dzisiaj jest niedziela, 23 lutego 2020 r., 54 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Arturem Kłusem
Dodał: MaG, 28-01-2020 08:48, odsłon: 338

Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice im. ks. Franciszka Siarczyńskiego zaprasza na spotkanie autorskie z Arturem Kłusem autorem książki: „PREMIER JAN OLSZEWSKI”.

Gościem specjalnym spotkania będzie Zbigniew Krzysztoń - osobisty sekretarz Premiera Olszewskiego. Spotkanie odbędzie się 30 stycznia o godz. 17.00 w sali kameralnej CKA, ul. Warszawska 29 w Kozienicach.

 

Artur Kłus jest Kozieniczaninem, tu się urodził, mieszkał, chodził do szkoły. Studiował w Warszawie, gdzie obecnie mieszka. Z wykształcenia jest socjologiem, politologiem i pedagogiem. Od kilku lat jest związany zawodowo z marketingiem. W 2011 r. jego pierwsza książka, biografia Krystyny Jandy pt. "Lider w kulturze", została nagrodzona i wydana w ramach konkursu „Mazowiecka Akademia Książki”.

 

W 2013 r. prowadził w Kozienicach warsztaty edukacyjne dla uczniów „Kozienicka młodzież aktywna w społeczeństwie”.

 

Interesuje się historią współczesną. Jest autorem prac: "Upadek rządu Jana Olszewskiego na podstawie relacji Tygodnika Solidarność" (SGGW-2009), oraz "Geneza powstania rządu Jana Olszewskiego" (UKSW-2011 pod kierunkiem prof. Jana Żaryna). Prace napisane na uczelniach wpłynęły na zafascynowanie osobowością polityka – Jana Olszewskiego i stały się doskonałą podbudową do napisania monumentalnej monografii jego rządów od 6.12.1991r do 5.06.1992r. Dzieło liczy 830 stron i jest pierwszą na polskim rynku książką, szczegółowo opisującą kilkumiesięczny okres sprawowania funkcji Prezesa Rady Ministrów przez Jana Olszewskiego. Opracowanie zyskało przychylną recenzję prof. Radosława Zenderowskiego-szefa Instytutu Politologii UKSW.

 

O swojej książce Artur Kłus mówi: „Na etapie opracowywania książki rozmawiałem z ponad 80 osobami: zarówno z ludźmi z najbliższego otoczenia premiera, jak i z jego antagonistami. Przeprowadziłem również 19 rozmów z samym Janem Olszewskim. Fragmenty tych relacji zostaną opublikowane w książce. Możliwie nowatorskie ujęcie Jana Olszewskiego jako Premiera oraz własne badania empiryczne stanowią o oryginalności projektu. Obszerność zbieranego od 7 lat materiału wynika z dbałości o możliwie pełną prezentację postaci… koncentruję się nie tylko na strategii politycznej, lecz również na jego osobowości, wyznawanych wartościach, motywach działań, procesie decyzyjnym, zarządzaniu i organizacji pracy, kontaktach z najbliższym otoczeniem.”

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
„Minimalizacja występowania na terenie powiatu kozienickiego wirusa afrykańskiego pomoru świń ASF&r...
Ciekawy pojedynek sparingowy czeka w sobotę piłkarzy Energii Kozienice. Zmierzą się oni z czwartoligową L...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka na czas ferii zimowych oferował szeroki wachlarz możliwośc...
Być w domu, zdać się na swoją samodzielność, ale czuć się bezpieczniej – tak mogą żyć seniorzy na M...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook