Dzisiaj jest wtorek, 14 lipca 2020 r., 196 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Kozienicka Karta Mieszkańca już obowiązuje. Sprawdź jak z niej korzystać
Dodał: MaG, 02-01-2020 16:42, odsłon: 5837
fot.Facebook/Burmistrz Kozienice Piotr Kozłowski prezentuje kartę KKM
fot.Facebook/Burmistrz Kozienice Piotr Kozłowski prezentuje kartę KKM

Od 1 stycznia rozpoczął działanie program pod nazwą „Kozienicka Karta Mieszkańca”. Osoby, które zdecydują się na wyrobienie sobie takiej karty, będą mogli korzystać z szeregu ulg i zwolnień oferowanych przez organizatora programu oraz jego partnerów.

Program „Kozienickiej Karty Mieszkańca” realizowany i finansowany jest głównie przez Gminę Kozienice. Celem Programu jest: umacnianie poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców Gminy Kozienice, zachęcenia osób spoza Gminy Kozienice do osiedlenia się i zamieszkania na jej terenie oraz stworzenie warunków i ułatwień w dostępie do oferowanych usług publicznych przez poszerzenie zakresu ulg i zwolnień z opłat w korzystaniu z tych usług.

Kto otrzyma kartę?

Kozienicka Karta Mieszkańca upoważnia do korzystania z oferowanych przez Organizatora Programu KKM – Urząd Miejski w Kozienicach z ulg i zwolnień. KKM  ma formę zindywidualizowanej, imiennej karty plastikowej i wydawana jest nieodpłatnie na okres 3 lat.

Do otrzymania karty uprawniony jest każdy mieszkaniec Gminy Kozienice, który rozlicza podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Kozienicach i deklaruje w swoim zeznaniu podatkowym, że jego miejscem stałego zamieszkania i zameldowania jest Gmina Kozienice. Kartę otrzymają również członkowie rodziny tj. współmałżonek, dzieci (bądź osoby będące pod opieką prawną) do ukończenia 18. roku życia, zaś kontynuujący naukę do 25. roku życia.

 

Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski prezentuje kartę KKM,

która jest oznaczona jest numerem 00 26900 000000001

 

Złóż wniosek

Wnioski o wydanie karty oraz ich dystrybucja prowadzona jest w Punkcie Informacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach, ul. Parkowa 5 na parterze, (składanie wniosków, wydawanie kart).  Przy składaniu wniosku należy przedłożyć do wglądu dokument tożsamości, pierwszą stronę zeznania PIT za rok poprzedni, poświadczoną przez Urząd Skarbowy w Kozienicach (zawierającą prezentatę – pieczęć Urzędu lub w przypadku rozliczania zeznania PIT drogą elektroniczną – wydrukowaną pierwszą stronę PIT oraz wydrukowane Urzędowe Poświadczenie Odbioru), a w sytuacji osoby, która w trakcie roku rozliczeniowego zamieszkała na terenie Gminy Kozienice i dotychczas rozliczała się w poprzednim miejscu zamieszkania, wnioskodawca przedkłada zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3. W przypadku osób uczących się powyżej 18. roku życia i kontynuujących naukę do 25. roku życia – do wglądu dokument potwierdzający kontynuację nauki (indeks lub ważną legitymację, bądź inny dokument).

Posiadacze kart mogą skorzystać wyłącznie z ulg, które znajdują się w wykazie opublikowanym na stronie internetowej. Ulgi i zwolnienia mają zastosowanie do obowiązujących cen biletów normalnych i ulgowych i nie łączą się z innymi ulgami i zwolnieniami obowiązującymi u Partnerów Programu. Karta nie może być użyczana lub udostępniana innym osobom.

Dzięki karcie można już korzystać z ulg i zniżek u partnerów programu jakim są instytucje publiczne działające na trenie gminy. Już dziś możemy uzyskać 10% rabat na „Teatralne Podróże” realizowane przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka do okolicznych teatrów, w tym stołecznych. Wyjazdy są realizowane raz w miesiącu.
Podobne zniżki obowiązują również przy zakupie biletu do kozienickiego kina, które funkcjonuje sześć razy w tygodniu.

Ze zniżek skorzystamy również przy zakupie biletów na pływalnię „Delfin”, lodowisko,   korty tenisowe czy podczas wypożyczania sprzętu wodnego na kąpielisku (teren ośrodka).WAŻNE! Duże rodziny (3+), które wyrobią sobie Kartę Mieszkańca zachowują dotychczasowe ulgi w wysokości 50%.

Szczegóły programu, lista partnerów i obowiązujące zniżki znaleźć można na stronie internetowej karta.kozienice.pl
   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Czy karta będzie honorowana również na terenie Pionek i Radomia ?
03-01-2020, 11:38:20
+ 3
- 9
odpowiedz
Nie wiem jak w Pionkach czy Radomiu ale w Głowaczowie i Zwoleniu na pewno przynajmniej warto spróbować
03-01-2020, 22:58:16
+ 9
- 5
odpowiedz
ile to kosztuje?n
Panie burmistrzu a moze zamiast tych kpin pokazac że zależy panu na czystości powietrza w kozienicach i wszystkim co ogrzewają gazem dać zwolnienie z podatku od nieruchomości w wysokości ? ?? tam procent
07-01-2020, 22:59:59
+ 8
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają dzieci i mł...
Fot. Muzeum Regionalne w Kozienicach
W dniach od 15 lipca do 23 sierpnia 2020 roku w Muzeum Regionalnym w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikock...
Fot. Rodzina jubilatki
Niecodzienny jubileusz obchodziła Pani Helena Wójcik z Garbatki-Letnisko. Czcigodna Jubilatka 11 l...
Fot. archiwum
Po upływie 10 miesięcy od momentu wyboru rady jednostki samorządu terytorialnego mieszkańcy mogą złożyć w...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook