Dzisiaj jest czwartek, 09 lipca 2020 r., 191 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
QFG
Miało być 10, będzie 23. Kozienice inwestują w darmowe hot-spoty w miejscach publicznych
Dodał: MaG, 11-10-2019 11:18, odsłon: 1788
fot.pixabay.com
fot.pixabay.com

Całkowicie darmowy i dla każdego użytkownika telefonu, tableta czy notebooka. Gmina Kozienice wykona instalację kolejnych 13 punktów dostępu do Internetu (hot-spot) dla mieszkańców gminy. Na ten cel pozyskano 64 tysiące złotych.

Już wkrótce na terenie gminy Kozienice zostaną zamontowane kolejne urządzenia dzięki, którym będziemy mieli możliwość skorzystania z darmowego dostępu do sieci Internet. Gmina w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - Powszechny dostęp do szybkiego Internetu działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach - wniosek "Publiczny Internet w Kozienicach", wykona instalację 13 punktów dostępu do internetu dla mieszkańców gminy. Urządzenia zostaną zamontowane w 8 budynkach użyteczności publicznej oraz 5 lokalizacjach zewnętrznych.

 

- Postępu cywilizacyjnego i technologicznego nie można zatrzymać, a my – myśląc w szczególności o najmłodszych pokoleniach – nie możemy pozostawać w zacofaniu. Internet jest dzisiaj czymś powszednim. Taka usługa to standard, choć mimo wszystko nie dla wszystkich dostępna. Owszem, w większości telefonów komórkowych można korzystać z Internetu, jednak należy za to płacić. Realizując projekt stworzenia hot spotów umożliwimy szybki, ogólnodostępny, a przede wszystkim bezpłatny dostęp do sieci Internet, bez potrzeby podłączania się do gniazdka sieciowego czy używania telefonu komórkowego. – mówi Piotr Kozłowski burmistrz Kozienic

 

Jak dodaje burmistrz punkty dostępu powstaną w najdogodniejszych dla mieszkańców i użytkowników wi-fi miejscach. - Myślę, że szczególnie młodzi ludzie i odwiedzający nas goście i turyści, przychylniejszym okiem spojrzą na naszą Gminę. Zgodnie z naszymi planami projekt ten będzie początkiem budowania silnej, nowoczesnej i wiarygodnej marki #Kozienice.

 

W ramach tego zadania nowe instalacje hot-spot zostaną wykonane (wewnętrzne) w Domu Kultury, Bibliotece Publicznej, Domu Seniora, Remizie Świerże Górne, Remizie w Nowej Wsi, Urzędzie Miejskim, Muzeum Regionalnym oraz Hali Sportowej.

 

Instalacje zewnętrzne obejmą swoim zasięgiem: Skwer przy ulicy Sportowej, Orlik Janików, Orlik Zespół Szkół w Kozienicach, Otwarta Strefa Aktywności w Aleksandrówce, Plac zabaw w Łuczynowie.

 

Przypomnijmy. W maju 2019 Komisja Europejska przyznała gminie Kozienice dotację w wysokości 15 tysięcy euro na stworzenie w ciągu 18 miesięcy około 10 bezpłatnych punktów dostępu Wi-Fi. Ich montaż zostanie wykonany na skwerze przy (starej) siedzibie Domu Kultury w Kozienicach, Ogródku Jordanowskim, targowicy, zespole pałacowo-parkowym, basenie, stadionie i skwerze, palcy zabaw przy PSP3 oraz terenie ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem kozienickim. - Planujemy, że cała infrastruktura (z obu projektów) powinna zacząć działać w 2020r. - dodaje burmistrz Kozłowski

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
INTERNET MA TERZ KAZDY KTO MA TEL W PAKIECIE,DALI PINCET PLUS TO JEST I DZIECI MAJA I
11-10-2019, 22:41:34
+ 3
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Po  spotkaniach z mieszkańcami, samorządowcami w Szydłowcu, Zwoleniu premier Mateusz Morawiecki p&oa...
fot.KKS
Dziesięć zespołów będzie rywalizowało w grupie 6 II ligi piłki siatkowej mężczyzn w sezonie 2020/2...
fot.archiwum
Thunderstrike Fight League, 21 edycja odbędzie się już we wrześniu w Kozienicach. Taką informację w czwar...
fot.CKA
Za nami pierwsze warsztaty w ramach akcji „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK”. Na dzi...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook