Dzisiaj jest sobota, 08 sierpnia 2020 r., 221 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Nowe umundurowanie trafiło do strażaków ochotników z gminy Garbtka-Letnisko
Dodał: MaG, 12-09-2019 11:24, odsłon: 1543
fot.Mariusz Grotkowski
fot.Mariusz Grotkowski

Strażacy ochotnicy z OSP Bąkowiec i Garbatka-Letnisko otrzymali po 5 kompletów umundurowania strażackiego. Przekazania nowego umundurowania dokonał wicemarszałek Rafał Rajkowski orazradny województwa mazowieckiego Tomasz Śmietanka.

Przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski – wicemarszałek oraz radny Tomasz Śmietanka przekazali na rzecz strażaków ochotników z Garbatki-Letnisko i Bąkowca w sumie 10 kompletów umundurowania.

 

- Jesteśmy bardzo dumni i niezmiernie zadowoleni. Bardzo dziękujemy Panu marszałkowi  Rafałowi Rajkowskiemu za pomoc jakże potrzebną dla nas. Jak Pan zauważył sprzęt mamy wysokiej klasy, brakowało nam tylko umundurowania. Dziękuję również naszemu radnemu województwa Tomaszowi Śmietance. Jeszcze raz imieniu strażaków bardzo dziękuję – mówiła wójt  gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz

 

 Wartość jednego kompletu to blisko 4 tys. zł.

 

Każdy komplet przekazany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego składał się całkowicie nowego ubrania (kurtka i spodnie), butów specjalnych gumowych, hełmu strażackiego z latarką a także rękawice.

 

- Od dwudziestu lat istnienia samorządu rzeczywiście wspieramy ochotnicze straże pożarne. Nie jest również tajemnicą, że zarówno marszałek Adam Struzik ja i ja jesteśmy czynnymi strażakami ochotnikami i bardzo zależało nam na tym aby stworzyć takie instrumenty, które będą doposażały te ochotnicze straże pożarne. Moim zdaniem, wsłuchując się w głosy wszystkich ochotników, to co potwierdziła przed chwilą wójt jest olbrzymia potrzeba wyposażenia w sprzęt osobisty, w którym strażacy czują się bezpiecznie podczas akcji ratowniczo gaśniczych. – dodał wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski – Wiem, że są potrzeby jeszcze większe. Dzisiaj te zestawy dobrej jakości będą służyły wszystkim strażakom(…) Chcę również przy okazji podziękować Pani wójt za dobrą współpracę, który jak każdy samorządowiec piastuje funkcje czuje potrzebę wspierania strażaków ochotników.

 

 

- W hierarchii potrzeb społecznych potrzeba poczucia bezpieczeństwa jest najwyżej wśród wszystkich potrzeb publicznych a tym właśnie jest bezpieczeństwo zdrowotne, bezpieczeństwo publiczne, czyli to co dziś wzmacniamy oraz bezpieczeństwo socjalne. Bardzo się cieszę, ze Garbatka-Letnisko na ziemi kozienickiej poprawia swoje bezpieczeństwo publiczne dzięki wspaniałej kadrze, dzięki wyposażeniu, które dzięki naszym staraniom trafia na ziemię kozienicką a jak ludzie czują się bezpieczniej  czują się bardziej szczęśliwi. – powiedział radny samorządu województwa mazowieckiego Tomasz Śmietanka

 

 

W imieniu strażaków ochotnik nowe umundurowanie odebrał Zbigniew Pawłowicz prezes OSP Bąkowiec oraz Albert Grygiel prezes OSP Garbatka-Letnisko.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
A gdzie są Pisiory? Darmowa reklama przeszła bokiem?
13-09-2019, 12:06:05
+ 11
- 2
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W piątek Kortez odwiedził Kozienice w ramach letniej trasy koncertowej. Artyście na scenie towarzyszył ze...
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook