Dzisiaj jest sobota, 08 sierpnia 2020 r., 221 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[FOTO] Plac budowy pod halę sportową w Garbatce Letnisko oficjalnie przekazany
Dodał: DL, 09-09-2019 11:25, odsłon: 1728
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Teren przeznaczony na budowę hali sportowej w Garbatce-Letnisko został oficjalnie przekazany. Budowa zakończy się w 2021 roku.

W poniedziałek wójt Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz oraz urzędnicy odpowiedzialni za realizacje projektu oficjalnie przekazali plac przeznaczony na budowę hali sportowej w Garbatce-Letnisko. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Zawisza z Radomia.

 

- Bardzo się cieszę, że rusza budowa hali sportowej w naszej gminie. Budynek został zlokalizowany przy Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisko. Prace potrwają do 2021 roku. Dziś przekazaliśmy teren pod jej budowę i mam nadzieję, że ta inwestycja przyniesie same korzyści całej gminie – mówi wójt Teresa Fryszkiewicz.

 


 

Przypomnijmy. W hali znajdować się będą boiska do gry w piłkę ręczną o wymiarach 20x40m, koszykówkę 14x28m i siatkówkę 9x18 metrów. Ponadto obiekt będzie wyposażony w szatnię ogólną, przebieralnie, sanitariaty, siłownię, pokój instruktorów, magazyny sprzętu sportowego i gimnastycznego oraz pomieszczenia techniczne.

 

W hali i siłowni będzie mogło ćwiczyć 50 osób w tym samym czasie. Znajdować się w niej będzie również 180 miejsc na widowni. Choć hala zlokalizowana będzie przy szkole korzystać z niej będą mogli wszyscy zainteresowani.

 

Koszt inwestycji opiewa na kwotę ponad 5 mln zł, z czego 70% będą stanowiły środki zewnętrzne.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Hmmmm - widzę, że portal mocno interesuję się tą budową zatem chciałbym przedstawić moją wizję realizację tej inwestycji. Otóż ślędząc historię tego zadania inwestycyjnego widać, że przetarg został rozstrzygnięty dopiero za jakimś czwartym razem. Wcześniej profesjonalne firmy wyceniały robotę za około 7 000 000zł/brutto. Nagle znikąd dopiero za czwartym podejściem (znając z poprzednich przetargów budżet Inwestora) wyjawia się firma ZAWISZA z kwotą delikatnie poniżej tego co ma Inwestor. Pozostałe firmy wyceniły zadanie ponownie za kwotę około 7 000 000zł/brutto (dla przypomnienia oferta firmy ZAWISZA: około 5 600 000zł/brutto). Ewidentnie więc mamy efekt zaniżenia ceny. Jako, że znam akurat firmę ZAWISZA i wiem, że jest to firma, która oszukuję podwykonawców, nie płaci dostawcom materiałów poniżej przedstawiam scenariusz tej budowy:
1) W pierwszej kolejności ZAWISZA dostarczy propozycję hamonogramu rzeczowo-finansowego - najpierw zawyży ceny za wykonanie pierwszych robót budowlanych czyli takich jak: roboty ziemne, roboty fundamentowe, pozostałe roboty żelbetowe i roboty budowlane stanu surowego.
2) Następnie firma wejdzie na plac budowy i początkowo prace będzie realizować - między innymi dlatego, że kasa będzie płynąć strumieniem (na początku).
09-09-2019, 13:45:13
+ 9
- 4
odpowiedz

3) Mniej więcej w połowie 2020 roku lub w drugiej połowie 2020 roku pojawią się pierwsze problemy. Podwykonawcy i dostawcy zaczną się upominać o płatności u Inwestora - jako, że nie będą zgłoszeni przez ZAWISZE Pani Wójt będzie mieć związane ręce i pieniędzy podwykonawcom nie wypłaci.
4) Firma Zawisza ostatecznie opuści plac budowy tłumacząc się nagłym wzrostem cen materiałów i robocizny. Wcześniej weźmie dużo pieniędzy za pierwsze etapy prac przy okazji nie płacąć dostawcom i podwykonawcom, którzy zostaną na lodzie.
5) Gmina rozpiszę nowy przetarg na dokończenie. Niestety większość pieniędzy wypłąci wcześniej firmie ZAWISZA, a potrzeby na dokończenie okażą się dużo większe. Ostatecznie kwota inwestycji wyniesie około: 7 500 000zł/brutto. Przy okazji zostaną jeszcze podwykonawcy i dostawcy firmy ZAWISZA - nie uregulowani - niesmak pozostanie.
Kolejna sprawa to sprawa zamian materiałów na tej budowie. Pytanie - czy obiekt zostanie wykonany zgodnie z dokumentacją projektową? Czy ZAWISZA nie będzie chciała wprowadzać zmian projektowych aby obniżyć cenę zakupu materiałów? Czy będzie to zgodne z prawem
Gminie Garbatka-Letnisko życzę powodzenia i zwracam uwagę, żeby byli bardzo ostrożni. Firma ZAWISZA na rynku budowlanym ma fatalną opinię...... I oby ta oszczędność w kwocie blisko 1 500 000 nie zamieniła się w dużo większe straty...... Czasami pozorne oszczędności przeradzają się dużo większe problemy..... Ale żeby oszczędzić trzeba najpierw zbudować.
09-09-2019, 13:46:05
+ 9
- 3
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W piątek Kortez odwiedził Kozienice w ramach letniej trasy koncertowej. Artyście na scenie towarzyszył ze...
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook