Dzisiaj jest sobota, 08 sierpnia 2020 r., 221 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Rekordowa zbiórka WOŚP w Garbatce Letnisko
Dodał: DL, 14-01-2020 09:54, odsłon: 3409
Fot. Olga Siwecka/Urząd Gminy Garbatka-Letnisko
Fot. Olga Siwecka/Urząd Gminy Garbatka-Letnisko

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Mieszkańcy Garbatki-Letnisko zakończyli go ogromną satysfakcją i co ważniejsze - z pełnymi puszkami pieniędzy. W tym roku zebranokwotę 13 011,42 zł i był to absolutny rekord, jaki padł w sztabie Gminy Garbatki-Letniska od początku jej udziału w WOŚP.

25 wolontariuszy kwestowało na jej terenie oraz w okolicznych miejscowościach - Sieciechowie i Zajezierzu. Mieszkańcy lokalnej społeczności już po raz 18. okazali swoje wielkie serca i wsparli tak szczytny cel. Przypomnijmy, że w tym roku środki zebrane podczas Wielkiego Finału WOŚP przeznaczone zostaną na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.


Do międzynarodowej akcji włączyły się również lokalne firmy, które przekazały na aukcje bony i vouchery na świadczone przez siebie usługi. Tym sposobem na aukcji odbywającej się w budynku ”świetlicy” gminnej w Garbatce-Letnisku wylicytowane zostały m.in. zabiegi fryzjerskie, kosmetyczne, voucher na zrobienie tatuażu czy wybrane usługi w gabinecie weterynaryjnym. To tylko część usług i gadżetów, jakie przeznaczono na wsparcie akcji WOŚP. Jak na Wielki Finał przystało, nie mogło w tym dniu zabraknąć części artystycznej. W tym roku program rozpoczął się od iście aktorskiego nura do wody w wykonaniu naszych morsujących Niedźwiedzi Polarnych z Garbatki. I choć pogodzie wiele brakowało do tej idealnej, udało im się przyciągnąć sporą widownię.

 Kolejna część programu odbyła się w budynku „świetlicy” gminnej w Garbatce-Letnisku, gdzie swoje talenty prezentowała na początku młodsza część garbateckiej społeczności, a był to występ zespołu tanecznego w wykonaniu uczestników warsztatów tanecznych odbywających się w naszej Gminie, prowadzonych przez trenera i choreografa - Lidię Żuchowską.

 


 

Następnym punktem programu był występ chóru seniora Wrzos, który po raz kolejny udowodnił, że na śpiewanie nigdy nie jest za późno, jeśli płynie ono z serca. W bluesowy nastrój wprowadził nas z kolei duet Marian Plażuk i Andrzej Roczniak, którzy z niejednego pieca chleb jedli i z niejednej gitary „darli struny”, ale o nich i o stowarzyszeniu Muzyk.com, którego są członkami, zapewne niebawem jeszcze usłyszymy. Wisienką na torcie w artystycznym grafiku imprezy był koncert zespołu Młot Na Czarownice, który rozgrzał mury budynku „świetlicy” i zdecydowanie przybyłą publikę. Ciężką nutę ostrego brzmienia MNC z pewnością zapamiętają Ci, którzy słyszeli ich po raz pierwszy, a Ci, którzy przybyli specjalnie na ich koncert, myślę, że nie są zawiedzeni.

 I tym heavy metalowym akcentem zakończył się w Garbatce-Letnisku 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W piątek Kortez odwiedził Kozienice w ramach letniej trasy koncertowej. Artyście na scenie towarzyszył ze...
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook