Dzisiaj jest wtorek, 04 sierpnia 2020 r., 217 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Szczęśliwe finały poszukiwań grzybiarzy na terenie powiatu kozienickiego
Dodał: MaG, 07-10-2019 15:34, odsłon: 2993
fot.Policja Kozienice
fot.Policja Kozienice

W pierwszym tygodniu października policjanci prowadzili dwa szeroko zakrojone działania poszukiwawcze za osobami starszymi, które podczas grzybobrania zagubiły się w lesie. Na szczęście w obu przypadkach wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Pierwsze poszukiwania zostały zgłoszone na policję w środę 2 października na terenie gminy Głowaczów. 74-latek wyszedł rano na grzyby i do godziny 17:30 nie powrócił do domu. Rodzina, obawiając się o zdrowie i życie mężczyzny z uwagi na problemy zdrowotne, rozpoczęła sama poszukiwania.


- Po otrzymaniu zgłoszenia decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Kozienicach został zarządzony alarm i poszukiwania, w które zaangażowane zostały maksymalne siły policyjne z Kozienic, jak i z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą. Po kilku godzinach mężczyzna został odnaleziony i szczęśliwie wrócił do domu. - informuje asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach


Kilka dni później w piątek 4 października 92-latka samotnie wyszła do lasu w gminie Grabów nad Pilicą zbierać grzyby. Od godziny 17 najbliżsi szukali kobiety sami. Kiedy do wieczora nie powróciła, rodzina zaalarmowała policję. Do poszukiwań zostali skierowani wszyscy funkcjonariusze z Kozienic, jak i z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą.


- Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwań. Patrolowali drogi dojazdowe, do lasu, w miejscowości Edwardów, Łękawica oraz Paprotnia. Około godz. 21 podczas penetracji terenów leśnych w miejscowości Paprotnia na polu przy lesie zauważyli odbijający się biały element w świetle latarki. Idący w tym kierunki zauważyli leżącą na ziemi za białym wiaderkiem kobietę. Jak się okazało, była to poszukiwana kobieta. Staruszka oświadczyła, że rano wyszła do lasu na grzyby i nawet nie wie, kiedy zabłądziła. Gdy wyszła z lasu, na pole, przewróciła się i nie miała siły już wstać. Kobieta oddaliła się od swojego miejsc zamieszkania o ponad 3 km. Funkcjonariusze udzielili kobiecie pomocy i odwieźli do domu. - dodaje Tarczyńska


Policja przypomina, że na każde grzybobranie warto iść z osobą towarzyszącą. A osobom starszym, chorym, szczególnie zapewnić bezpieczeństwo podczas grzybobrania. Jeżeli musimy iść sami, należy poinformować o tym najbliższych oraz zabrać ze sobą telefon komórkowy lub inne urządzenia posiadające lokalizatory GPS warto też mieć elementy odblaskowe, latarkę oraz ciepłą odzież, która uchroni nas przed zmarznięciem w sytuacji, gdy się zgubimy w lesie.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
[url=http://wgospodarce.pl/informacje/20291-wyprzedaz-po-tusk-i-k opacz-sprzedali-majatek-narodowy-o-wartosci]http://wgospodarce.pl/informacje/20291-wyprzedaz-po-tusk-i-kopac z-sprzedali-majatek-narodowy-o-wartosci[/url
07-10-2019, 23:18:39
+ 9
- 4
odpowiedz
normalny trol,wszędzie pełno
09-10-2019, 09:02:31
0
- 3
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Facebook/Burmistrz Piotr Kozłowski
Na terenie gminy Kozienice trwa budowa dwóch sal gimnastycznych przy PSP nr 3 i PSP w Stanisławica...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Nasze zespoły poznały przeciwników w II rundzie Mirax Pucharu Polski. Mecze odbędą się 12 sierpnia...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja szpitala w Kozienicach informuje, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obe...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook