Dzisiaj jest wtorek, 04 sierpnia 2020 r., 217 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[ZDJĘCIA] Uczniowie I LO w Kozienicach w trosce o bezdomne zwierzęta
Dodał: DL, 14-01-2020 10:29, odsłon: 1571
Fot. Edyta Tarczyńska/I LO w Kozienicach
Fot. Edyta Tarczyńska/I LO w Kozienicach
Uczniowie I LO im Stefana Czarnieckiego w Kozienicach po raz kolejny niosą pomoc bezdomnym zwierzętom, oraz uświadamiają mieszkańców powiatu kozienickiego o potrzebach i problemach z jakimi stykają się te bezbronne stworzenia. 
Na początku października rozpoczęła się kolejna edycja Olimpiady ,, Zwolnieni z Teorii ", która polega na tworzeniu przez młodzież projektów społecznych i ich realizowaniu. W kozienickim liceum realizowane są trzy projekty: "Z Zielonym Liceum, pomagasz, ratujesz-zwierzęta adoptujesz", "Z Zieloną apteczką uczymy reagować, w trudnych sytuacjach życie ratować", "Z Zielonym Ekologię Stosujesz I Życie Ziemi Ratujesz."
 
O projekcie wypowiedziała się Edyta Tarczyńska, nauczycielka I LO w Kozienicach i jednocześnie koordynatorka projektów - Cieszy nas fakt, że nasi uczniowie w tym roku również wzięli w niej udział i chętnie pracują. Jeden z naszych projektów ,,Z Zielonym Liceum pomagasz, ratujesz - zwierzęta adoptujesz 2019/2020" ma na celu poprawienie warunków w miejscowych schroniskach, zwiększeniu liczby adopcji, oraz uświadomieniu ludzi o krzywdzie zwierząt. Uczestniczki projektu regularnie odwiedzają schroniska w Kozienicach, Pionkach i Radomiu, gdzie wyprowadzają psy, sprzątają klatki, dostarczają karmę, a także akcesoria i lek - mówi Edyta Tarczyńska.
 

 
Aby uzyskać produkty i dostać się do finału Olimpiady prowadzą wyznaczone wcześniej działania uwzględniające rozmaite zbiórki pieniędzy podczas np. "Słodkiej Kawiarenki" lub pozyskiwanie ich od sponsorów/partnerów np. Sąd Rejonowy w Kozienicach czy Piekarnia Oskroba. Została również zorganizowana świąteczna paczka dla piesków ze schroniska w Kozienicach i Pionkach. Odzew był bardzo duży, włączyła się w nią bardzo duża grupa mieszkańców powiatu kozienickiego - osoby prywatne, szkoły i instytucje społeczne. Świąteczne paczki uszczęśliwiły bezdomne psiaki i sprawiły, że ich święta stały się lepsze.
 
Uczennice biorące udział w projekcie odwiedzają pobliskie przedszkola, szkoły podstawowe oraz instytucje i propagują ideę adopcji. Ich celem jest znalezienie dla bezdomnych zwierząt jak największej ilości kochających domów.
 
Na wykładach prowadzonych przez uczennice możemy dowiedzieć się: więcej o formach pomocy zwierzętom, które jeszcze nie znalazły domu, o tym jak zapobiegać bezdomności, a także jak prawidłowo opiekować się swoimi pupilami. - Nie tylko uczymy, ale też same poznajemy - przeprowadzamy wywiady z właścicielami schronisk i weterynarzami, by nasza pomoc była jeszcze lepsza - tłumaczy Edyta Tarczyńska.
 

 
- Olimpiada "Zwolnieni z Teorii" dobiega końca w marcu 2020, przed uczennicami, które biorą udział w projekcie jeszcze wiele zadań i trudności, ale wszyscy wierzymy, że dzięki nam choć jeden pies zostanie najszczęśliwszym psem na świecie, a ludzie zrozumieją swoje błędy, zmienią tok myślenia i zaczną dbać o zwierzęta - dodaje Tarczyńska.
 
Więcej o projekcie kozienickiego liceum można dowiedzieć się TUTAJ.


  
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Nasze zespoły poznały przeciwników w II rundzie Mirax Pucharu Polski. Mecze odbędą się 12 sierpnia...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja szpitala w Kozienicach informuje, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obe...
Fot. archiwum Kozienickiego Domu Kultury
Trzy inicjatywy kulturalne, zgłoszone przez mieszkańców Gminy Kozienice, otrzymają dofinansowanie ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook