Dzisiaj jest środa, 05 sierpnia 2020 r., 218 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Czy wszyscy uczniowie znajdą miejsce w kozienickich szkołach? Znamy wstępne wyniki rekrutacji do szkół średnich w Kozienicach.
Dodał: DL, 17-07-2019 10:36, odsłon: 2592

Uczniowie o tym, czy zostali zakwalifikowani do wybranej przez siebie szkoły średniej dowiedzieli się już we wtorek. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadgimnazjalnych w Kozienicach pojawiły się oficjalnie 16 lipca 2019 roku. Wiadomo już, że w niektórych szkołach miejsc na pewno zabraknie. Co stanie się z uczniami, dla których nie wystarczy miejsc w danej placówce?

Rekrutacja trwa od 13 maja do 25 lipca. Kandydaci do 24 lipca składać będą oryginały świadectw i zaświadczenia lekarskie o przydatności do zawodu, które wystawia lekarz medycyny pracy. Następnie 25 lipca zostanie opublikowana oficjalna lista przyjętych kandydatów na wybrane przez siebie kierunki. Tego dnia również zostanie ogłoszona liczba nowych uczniów w danej szkole i utworzonych klas. Łącznie do szkół ponadgimnazjalnych w Kozienicach podania złożyło blisko 800 uczniów szkół gimnazjalnych, a także podstawowych. Tegoroczna rekrutacja do szkół średnich stanowi pierwszą, która mierzy się z tak zwanymi podwójnymi rocznikami.

 

Kozienickie szkoły średnie cieszyły się dużym zainteresowaniem. W Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego wpłynęło 360 podań. Do niektórych klas zgłosiło się bardzo dużo chętnych. Na tą chwilę 70 osób pozostaje bez miejsc.

 

Wszystkich podań było 360, z czego 290 osób zostało przyjęte, a 70 zostało bez miejsc. Najpopularniejszym wyborem uczniów były profile biologiczno-chemiczny i matematyczno-geograficzny, jednakowo wśród kandydatów po szkole podstawowej i gimnazjum. Zaplanowaliśmy utworzenie 7 klas. Miejsc mamy 200, ale mamy świadomość tego, że część przyjętych uczniów złoży oryginały świadectw do innej szkoły, dlatego 90 miejsc, które wstępnie przyjęliśmy jest jednak naddatkiem, który zapewne skorzysta z ofert innych placówek – poinformowała Ewa Malec, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach.

 

Pojawiły się również sytuacje, w których kilku kandydatów przypadało na jedno wolne miejsce.

 

Proponuję dodatkową ofertę, kandydaci przychodzą i rozmawiamy. Na ten czas proponujemy pisać odwołania do naszej szkoły. Komisja rekrutacyjna spotka się w przyszłym tygodniu, gdzie nastąpi analiza świadectw, zaświadczeń z egzaminów oraz jakie tam są oceny, bo na  punkty potrzebne do dostania się składają się różne wyniki. Mogą być sytuacje, że ktoś ma bardzo dobrze zdany egzamin, a gorzej mu poszło świadectwo, a więc to są sprawy indywidualne i ewentualnie z tych odwołań  będziemy mogli kogoś przyjąć. Zobaczymy, gdzie będzie dużo chętnych. Możliwe, że też w jakichś klasach będą jeszcze miejsca – ustosunkowała się do tej sytuacji dyrektor Ewa Malec.

 

Do II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach  złożono w sumie 356 podań. Po gimnazjum złożono ich 173 , zaś 183 to liczba uczniów składająca podanie po szkole podstawowej. Wszystkich miejsc w liceum przewidziano około 180, co oznacza, duży odsetek uczniów nie znajdzie w niej miejsca.  Jak podkreśla dyrektor Ryszard Zając trzeba mieć na uwadze progi punktowe, które są jednym z głównych czynników stanowiących o dostaniu się do danej szkoły.

 

- Dolny próg punktowy umożliwiający dostanie się do liceum wynosi ponad 80 punktów. Są jednak klasy gdzie próg wynosić będzie ponad 100 punktów, tak jak na przykład w klasie matematyczno-fizycznej – mówił Ryszard Zając, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach.

 

Do Technikum w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach wpłynęło 387 podań, po gimnazjum 185, a po podstawówce 202 podania. Łączna suma przewidzianych miejsc w szkole wynosić będzie 240. Największą popularnością wśród uczniów niezmiennie cieszyły się kierunki takie jak technik elektryk oraz technik mechanik.

 

Dla osób, które za sprawą między innymi nie uzyskania wymaganej liczby punktów do dostania się do technikum, bądź liceum przewidziano szkołę branżową, w której znajduje się 180 miejsc.

 

- Uczniom, którzy nie dostali się do liceum oraz technikum proponujemy szkołę branżową. Miejsca w niej sukcesywnie się wypełniają. W wielu klasach zawodowych mamy już 35 potwierdzonych uczniów po szkole podstawowej – dodał dyrektor Ryszard Zając.  

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Zawsze mogą się uczyć za granicą, albo w ostateczności złożyć papiery do Radomia.
17-07-2019, 14:00:08
+ 8
0
odpowiedz
Amator
Doprawdy wspaniała ta reforma...
17-07-2019, 17:50:32
+ 7
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. CKA
„Łatwe patenty na ekodergenty” to tytuł warsztatów on-line z Joanną Baranowską, kt&oac...
Fot. KCRiS Kozienice
W weekend rusza Mazowiecki Turniej Tenisa Ziemnego Amatorów. Wystartować może każdy, kto nie jest ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Wyruszyła jubileuszowa, trzydziesta kozienicka piesza pielgrzymka do Częstochowy, w której wzięło ...
Fot. Facebook/Burmistrz Piotr Kozłowski
Na terenie gminy Kozienice trwa budowa dwóch sal gimnastycznych przy PSP nr 3 i PSP w Stanisławica...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook