Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020 r., 225 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Ponad 560 tysięcy złotych dla europejskiego projektu w Zespole Szkół Nr 1 w Kozienicach
Dodał: DL, 25-07-2019 09:08, odsłon: 1384
Fot. Paweł Boryczka
Fot. Paweł Boryczka

Kolejny nowatorski projekt, który ma być realizowany w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Nr 1 spotkał się z aprobatą Komisji Europejskiej, otrzymując 100% planowanego dofinansowania. Do szkoły trafi łącznie ponad 133 tysiące euro.

Projekt, którego pełna nazwa to „European physics and new technologies EUPANTEC 2019"  będzie zrealizowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Głównym założeniem programu Erasmus+ w kozienickim liceum jest stworzenie płaszczyzny wspierającej wdrążanie naukowych innowacji, oraz współpracę młodzieży.

 

Projekt ten skierowany jest głównie do uczniów klas I i II, którzy interesują się naukami ścisłymi takimi jak fizyka, informatyka, czy także nowymi technologiami. Wezmą w nim udział przede wszystkim klasy matematyczno-fizyczne i matematyczno-informatyczne z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1. W projekcie oprócz Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczy szkoła z Bawarii (Fuerstenfeldbruck koło Monachium), Portugalii (Povoa de Varzim nad Atlantykiem), Włoch (Padwa), Akwitanii Francji (Poitiers). Projekt ten jest efektem wspólnej pracy wszystkich szkół partnerskich, ale autorem pomysłu, inicjatorem wizyty przygotowawczej do projektu była kozienicka szkoła.

 

- W ramach projektu uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 wezmą udział w szkoleniach zagranicznych w krajach szkół partnerskich oraz będą uczestniczyć w działaniach lokalnych, zajęciach pozalekcyjnych i warsztatach. Podstawowa idea projektu bazuje na tym, że nowoczesna technologia pozwala uczyć fizyki w bardziej atrakcyjny sposób. Eksperymenty z wykorzystaniem ICT mogą poprawić jakość nauczania – mówił Paweł Boryczka.

 


Styczniowe spotkanie podczas, którego był przygotowywany projekt było bardzo udane. Duży, europejski projekt zostanie zrealizowany.

 

Nauczyciele z pięciu krajów europejskich podzielą się swoim doświadczeniem w metodach nauczania, które zachęcają uczniów do kreatywnego myślenia i stosowania umiejętności rozwiązywania problemów. W swoich eksperymentach uczniowie i nauczyciele będą korzystać z mikrokontrolerów Arduino, ESP32, z komputerów Raspberry Pi, telefonów komórkowych i sensorów. Uczestnicy projektu będą również korzystać z rozwiązań światowych liderów na rynku sprzętu komputerowych laboratoriów fizycznych. W projekcie przewidziano również współpracę Zespołu Szkół Nr 1 i innych partnerów między innymi z Uniwersytetem w Porto i Poitiers. W programie spotkań projektowych przewidziano wizyty w najlepszych europejskich muzeach techniki, francuskim parku Futuroscope, Uniwersytecie w Padwie, Porto, Poitiers i wielu innych. Każde spotkanie będzie miało hasło przewodnie. Będą to nastepujące hasła: "Motion", "Electricity and magnetism", "Environment", "Energy", "Waves". 


Rekrutacja uczniów do projektu odbędzie się już na początku września. Pod koniec września bieżącego roku odbędzie się szkolenie nauczycieli w Portugalii, a już w listopadzie pierwsze spotkanie projektowe dla uczniów w Padwie we Włoszech. kolejne spotkania odbędą się w pozostałych krajach partnerskich. Projekt zakończy się 30 czerwca 2021 roku.

 

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na witrynie projektu eupantec2019.eu.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - egzamin maturalny 2020 w I LO w Kozienicach
Znane są już wyniki tegorocznych matur, które ze względu na epidemię koronawirusa były wyjątkowe &...
Najbliższa sobota - 15 sierpnia 2020 - będzie dniem bez handlu. Zamknięte będą wszystkie supermarkety i s...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Fot. Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, od 1 września uczniowie powrócą do szkół...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook