Dzisiaj jest środa, 05 sierpnia 2020 r., 218 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Znamy wyniki matur w szkołach prowadzonych przez powiat kozienicki
Dodał: DL, 10-07-2019 13:01, odsłon: 2272
Egzamin maturalny w I LO w Kozienicach. Fot. archiwum
Egzamin maturalny w I LO w Kozienicach. Fot. archiwum

W dniu 4 lipca Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie opublikowała wyniki tegorocznych matur dotyczące zdawalności i średnich wyników uzyskanych z danych przedmiotów. Sprawdzimy jak poradziły sobie szkoły powiatu kozienickiego z egzaminami dojrzałości, a także porównamy wyniki dotyczące przedmiotów na poziomie podstawowym.

W tym roku w powiecie kozienickim do matury przystąpiło 317 uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez samorząd powiatowy. Świadectwa maturalne odebrało 255 osób. Oznacza to zdawalność na poziomie 80,44%. W liceach egzamin maturalny pisało 202 uczniów. Zdawalność w liceach ogólnokształcących wyniosła 87,62%.  Jeśli chodzi o uczniów techników powiatu kozienickiego, którzy podeszli do matury było ich 115. Zdawalność w technikach wyniosła 78%.

 

Na uwagę zasługuje II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, w którym do matury podeszło 117 osób, czyli najwięcej osób z wszystkich szkół w powiecie kozienickim. Najlepsze wyniki uczniowie tej szkoły osiągnęli z egzaminów językowych oraz matematyki. Średni wynik uzyskany z egzaminów konkretnych przedmiotów na poziomie podstawowym uplasował się w tej placówce następująco: język polski (49,26%), matematyka (69,56%), angielski (77,55%). Pięciu uczniów zdecydowało się na zdawanie egzaminu językowego z niemieckiego, a średni wynik wyniósł wysokie 62,40%.

 

Bardzo dobre wyniki osiągnęło również I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Mocną stroną uczniów z tej szkoły okazała się matematyka, w której średni wynik uzyskany z egzaminów z tego przedmiotu wyniósł 64,59%. Uczniowie liceum im. Stefana Czarnieckiego z całą pewnością mogą pochwalić się dobrą znajomością języków. Egzamin z języka angielskiego pisało 60 uczniów, gdzie średni wynik to 80%. Jedna osoba okazała się znawca języka rosyjskiego uzyskując, aż 90% . Najsłabszy wynik osiągnięto z polskiego, aczkolwiek w skali powiatu był nader wysoki, ponieważ uzyskano 59,64%.

 

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach Ewa Malec wraz z uczniami.

 

- Tu procentuje ciężka praca nauczycieli i całego grona pedagogicznego, a także starania i zaangażowanie uczniów w swoją pracę, czyli naukę. Nauczyciele poświęcają także swój czas prowadząc zajęcia pozalekcyjne. Jestem bardzo dumna z uczniów, ponieważ w ostatnich latach nie zawsze przyjmowaliśmy najlepszych, ale i również uczniów  przeciętnych, którzy w ciągu tych trzech lat wypracowali sobie dobre wyniki matur we współpracy z nauczycielami. Jestem dumna z nich i z tego sukcesu – tak skomentowała wyniki matur Ewa Malec, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach.

 

 W Technikum w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach maturę pisało 108 uczniów. Uczniowie tej szkoły najlepiej poradzili sobie z językiem obcym, a dokładnie z angielskim, gdzie oceny były nieco ponad 57%. Matematyka również okazała się mocną stroną uczniów tej szkoły, gdzie średni wynik uzyskany z egzaminów wyniósł ponad 52%. Jedna osoba mierzyła się z językiem niemieckim uzyskując 44%. Najsłabiej w technikum im. Legionów Polskich w Kozienicach wypadł język ojczysty, gdzie osiągniętą wynik trochę ponad 40%.

 

W Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie do egzaminów przystąpiło 11 uczniów. Najlepszy średni wynik uzyskano z języka angielskiego (77,82%). Kolejno z matematyki (63,45%) oraz języka polskiego (52,36%). Zdawalność matur wyniosła w tej szkole ponad 90%.

 

W Technikum Leśnym oraz Technikum Drzewnym w Garbatce-Letnisku do matury podeszło łącznie 8 uczniów. Zdawalność wyniosła 37.5%. Uczniowie Technikum Drzewnego najlepiej poradzili sobie z matematyką, gdzie średni wynik uzyskany z egzaminów był 58%. Najsłabiej było z językiem ojczystym, gdzie oceny wyniosły 35%. Średni wynik z języka angielskiego uzyskany przez uczniów tej szkoły o to 54%. W Technikum Leśnym sytuacja prezentowała się odwrotnie. Najsłabszy wynik uzyskano z matematyki, bo było to 30%, z języka polskiego osiągnięto 38%, a z angielskiego blisko 44%.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
Jeśli uczniowie dobrze radzą sobie z matmą i językami obcymi to dobrze dla ich przyszłości.
10-07-2019, 18:09:47
+ 5
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. CKA
„Łatwe patenty na ekodergenty” to tytuł warsztatów on-line z Joanną Baranowską, kt&oac...
Fot. KCRiS Kozienice
W weekend rusza Mazowiecki Turniej Tenisa Ziemnego Amatorów. Wystartować może każdy, kto nie jest ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Wyruszyła jubileuszowa, trzydziesta kozienicka piesza pielgrzymka do Częstochowy, w której wzięło ...
Fot. Facebook/Burmistrz Piotr Kozłowski
Na terenie gminy Kozienice trwa budowa dwóch sal gimnastycznych przy PSP nr 3 i PSP w Stanisławica...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook