Dzisiaj jest sobota, 08 sierpnia 2020 r., 221 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
[AKTUALIZACJA] Powiat kozienicki strajkuje. Gdzie odbędą się egzaminy?
Dodał: KamZap, 08-04-2019 13:10, odsłon: 7196
ilustracja
ilustracja

W całej Polsce trwa strajk nauczycieli. W związku z tym pojawia się pytanie o zbliżające się egzaminy gimnazjalne i klas ósmych. Sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda w powiecie kozienickim.

Przedstawione poniżej informacje zebrane zostały przed południem i mogą ulec zmianie.

Garbatka-Letnisko

W Przedszkolu Samorządowym w Garbatce-Letnisko 80 % nauczycieli przystąpił do strajku. W PSP w Bogucinie – 50 %, a w PSP w Garbatce-Letnisko – 78 %. Jak podkreśliła wójt gminy Teresa Fryszkiewicz, w Garbatce-Letnisko zarówno egzaminy gimnazjalne jak i ósmych klas odbędą się i przeprowadzą je nauczyciele nie strajkujący.

Głowaczów

W szkołach prowadzonych przez gminę, wszyscy nauczyciele z wyjątkiem księdza w Brzózie i czterech nauczycieli w Cecylówce Brzózkiej przystąpili do strajku. Jak powiedział wójt Głowaczowa Hubert Czubaj, w jego gminie egzaminy też powinny się odbyć niezależnie od strajku. Jeśli zajdzie taka potrzeba to dyrektorzy chcą skorzystać z pomocy emerytowanych nauczycieli. Swoją pomoc oferują również sam wójt i sekretarz gminy, którzy również mają przygotowanie pedagogiczne.

Grabów nad Pilicą

W PSP w Grabowie nad Pilicą strajkuje ponad 50 procent nauczycieli. Jednak liczba nauczycieli niestrajkujących powinna wystarczyć do przeprowadzenia egzaminów. Druga szkoła w tej gminie znajdująca się Augustowie nie przystąpiła do strajku.

Gniewoszów

W PSP w Gniewoszowie na obecną chwilę w strajku bierze udział 25 z 31 nauczycieli, a w gimnazjum 10 z 14. Szkoła w Wysokim Kole nie strajkuje. Egzaminy w gminie Gniewoszów również powinny się odbyć.

Kozienice [AKTUALIZACJA]

W Gminie Kozienice do strajku przystąpiły wszystkie szkoły i przedszkola oprócz PSP w Ryczywole, która pracuje bez zmian. Do tej pory do wszystkich placówek na terenie gminy przyszło sześcioro uczniów. W związku z tym dyrektor wydziału edukacji w urzędzie miejskim Robert Boryczka dziękuje wszystkim rodzicom za wyrozumiałość. W gminie Kozienice nie ma jednego stanowiska jeśli chodzi o kwestię egzaminów. Wciąż rozważane są różne opcje.

 

Strajk w procentach ogółem – nauczyciele:

 

77,96% - nauczycieli strajkujących w przedszkolach

 

80,45% - nauczycieli strajkujących  w szkołach

 

76,47% - ogółem procent strajkujących:

 

Strajk w procentach ogółem – pracownicy obsługi:

 

56,66% - pracowników obsługi strajkujących w przedszkolach

 

17,20% - pracowników obsługi strajkujących w szkołach

 

32,68% - ogółem procent strajkujących:

 

Magnuszew

W gminie Magnuszew wszystkie pięć szkół przystąpiło do strajku. W Rozniszewie, Mniszewie i Chmielewie strajkują wszyscy nauczyciele, w Magnuszewie 95%, a w Przydworzycach 56%. W tej gminie egzaminy również powinny się odbyć z pomocą niestrajkujących nauczycieli.

Sieciechów

Z kolei w gminie Sieciechów żadna z trzech szkół nie przystąpiła do strajku.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Do roboty piep....e nieroby jak to śpiewał Kazik!!
08-04-2019, 17:45:51
+ 23
- 29
odpowiedz
Amator
Panie Jarosławie sytuacja jest mało fajna, ale to nie znaczy, że można ludzi obrażać bo każdy jakieś swoje racje pewnie ma... Mam swoje zastrzeżenia do systemu edukacji w Polsce, ale nauczycielem nie chciałbym być. Ze względu choćby na odpowiedzialność, którą się ma za tych młodych ludzi. Problem ma choćby Burmistrz Kozienic bo sytuacja jest taka sobie gdy idą egzaminy gimnazjalne. Można odnieśc wrażenie, że Pan Burmistrz próbuje a nawet chce romansować z lokalnymi strukturami PIS bo jest mu to na rekę przy sprawowaniu władzy a z drugiej strony (jak mawiają dobrze poinformowani) jego siostra jest we władzach lokalnych struktur ZNP. PIS jest przeciwko strajkowi a ZNP jest prowodyrem strajku nauczycieli w Polsce... I bądź tu mądry...
08-04-2019, 19:40:15
+ 26
- 12
odpowiedz
Amator
Panie Jarosławie sytuacja jest mało fajna, ale to nie znaczy, że można ludzi obrażać bo każdy jakieś swoje racje pewnie ma... Mam swoje zastrzeżenia do systemu edukacji w Polsce, ale nauczycielem nie chciałbym być. Ze względu choćby na odpowiedzialność, którą się ma za tych młodych ludzi. Problem ma choćby Burmistrz Kozienic bo sytuacja jest taka sobie gdy idą egzaminy gimnazjalne. Można odnieśc wrażenie, że Pan Burmistrz próbuje a nawet chce romansować z lokalnymi strukturami PIS bo jest mu to na rekę przy sprawowaniu władzy a z drugiej strony (jak mawiają dobrze poinformowani) jego siostra jest we władzach lokalnych struktur ZNP. PIS jest przeciwko strajkowi a ZNP jest prowodyrem strajku nauczycieli w Polsce... I bądź tu mądry...
08-04-2019, 19:45:03
+ 9
- 11
odpowiedz
Gdy nauczyciele jeżdzili do Warszawy protestować przeciwko likwidacji gimnazjów to każdy patrzył w inną stronę, bo gimnazja to zło. Może i tak ale forma likwidacji pozostawia dużo do życzenia, nagle okazuje się, że dwa roczniki idą na raz do szkoły ponadpodstawowej, 8 klasa musiała w 2 lata zrobić program 3 lat... ale kogo to obchodzi, ważne, że suweren zadowolony i słupki poparcia idą w górę... Tylko czy zadowoleni się uczniowie i ich rodzice? Albo cofnięcie reformy 6 latków, część szkół wiejskich ma pusty rocznik i słabsi uczniowie są przepychani na siłę, traci cała klasa. Za to mieszanie w programach ten strajk Wam się należał. Nauczyciele popieramy, nie poddawajcie się. Lepiej późno niż wcale.
08-04-2019, 22:39:08
+ 22
- 12
odpowiedz
Nowicjusz
Jak wynika z najnowszego raportu „Education at a Glance 2011” OECD, organizacji zrzeszającej 34 najlepiej rozwinięte gospodarki świata, polscy nauczyciele pracują najkrócej na świecie.


BEZ KOMENTARZA!!!
09-04-2019, 09:27:59
+ 16
- 11
odpowiedz
Nowicjusz

[url=https://www.wykop.pl/ramka/4548721/polski-nauczyciel-pracuje -przy-tablicy-najkrocej-sposrod-wszystkich-krajow/]W 2017 roku w szkołach podstawowych nauczyciele przepracowali 179 dni, podczas których uczyli przez łącznie 564 godziny, co daje średnią 3,15 godziny dziennie. Jest to wynik mocno poniżej średniej dla krajów rozwiniętych, która wynosiła 784 godzin w ciągu całego roku. [/url]

09-04-2019, 09:43:03
+ 18
- 9
odpowiedz
Amator
Nie ukrywam, że co jak co ale problemy polskiej edukacji nie są w centrum moich zainteresowań zawodowych czy życiowych wobec czego nie będę się do tego odnosił i analizował. Niech zajmują sie tym fachowcy. Ja upominam sie głównie o wzajemny szacunek bo należy się on każdej grupie, która pracuje. A że w systemie edukacji jest wiele do poprawy to wiemy od dawna. Tak uczciwie mówiąc dotyczy to wielu dziedzin życia... Aktualna reforma edukacji nie pomaga chyba ani nauczycielom ani rodzicom ani (przede wszystkim ) dzieciom bo gołym okiem widać jaki "meksyk" zapanował przy likwidacji gimnazjów. "Podziwiam" tylko polityków centralnych czy LOKALNYCH, którzy w kampaniach wyborczych potrafią opowiadać to i tamto a później przychodzi zderzenie z rzeczywistością. Nie chodzi mi tu o edukację a szerzej. Specjaliści od wszystkiego, geniusze, tylko z efektami bywa różnie. Na naszym gruncie lokalnym też to trochę widać. Pożyjemy, zobaczymy, ocenimy.
09-04-2019, 20:47:24
+ 16
0
odpowiedz
Panie Jerzy, Pan by nie chciał być nauczycielem i ja też, dlatego wybraliśmy inne zawody. A niektórzy nauczyciele, z którymi miałem i mam kontakt to zachowują się tak jakby byli w ogóle nieprzygotowani do bycia pedagogiem. Chyba poprostu myśleli, że przyjdą do szkoły, wyklepią dzieciakom formułki przez 3 godziny dziennie i tyle. A szkolna rzeczywistość i problemy poprostu ich przerosły. Oczywiście nie wszyscy bo, niektórzy są naprawdę oddanymi uczniom, bez obrazy, \\\\\\\\\\\\\\\"belframi\\\\\\\\\\\\\\\". Nie wierzę też, że jak podpisywali umowy to nie przeczytali jaką stawkę dostają (mowa o tych co zarabiają podobno mniej niż szkolna sprzątaczka).Ja za swoją pracę biorę odpowiedzialność i między innymi za to dostaję wynagrodzenie i dzięki temu mogę się również starać o podwyżkę. A o jakiej odpowiedzialności pisze Pan u nauczycieli? Nauczyciela nie interesuje czy dzieci pojmują materiał czy nie. Jego interesuje tylko zrealizowanie programu, a że większość klasy ciągnie na 1, 2 czy 3 to poprostu \\\\\\\\\\\\\\\"głąby\\\\\\\\\\\\\\\" i tyle. Oczywiście każdy nauczyciel w szkole powie, że z tego jest rozliczany i ok. Poprostu taki mamy system (i klimat też). Tylko, że właśnie ci, niektórzy nauczyciele potrafią wyjąć z tematu to co najważniejsze i w odpowiedni sposób przekazać to dzieciom, a nie klepać wykute na pamięć 10 stron z podręcznika.
10-04-2019, 21:57:19
0
0
odpowiedz
C.D.
Ja uważam, że podwyżki im się należą ale w zależności od osiąganych przez ich uczniów wyników w konkursach, olimpiadach itp. Bo jak można dać podwyżkę 1000 zł nauczycielece w 2 klasie szkoły podstawowej, która w działaniu typu 10 - 2 × 4 najpierw odejmuje a później mnoży albo rozlewa 20 litrów bimbru do 0,5 litrowych butelek i dzięki temu dzieci dowiadują się, że 20 litrów bimbru mieści się w 10!!! butelkach 0,5 l i przy postawionym przeze mnie znaku zapytania Pani sprawdza zadanie i nie znajduje dalej błędu! No ale zawsze jest najtrudniej znaleźć swój błąd i przyznać się do niego dlatego jeśli popełniłem jakieś w tym wpisie to poprostu takich miałem nauczycieli ;)
10-04-2019, 21:58:21
+ 3
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W piątek Kortez odwiedził Kozienice w ramach letniej trasy koncertowej. Artyście na scenie towarzyszył ze...
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook