Dzisiaj jest czwartek, 06 sierpnia 2020 r., 219 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Uczniowie I LO w Kozienicach w trosce o bezdomne zwierzęta
Dodał: DL, 14-01-2020 10:29, odsłon: 1575
Fot. Edyta Tarczyńska/I LO w Kozienicach
Fot. Edyta Tarczyńska/I LO w Kozienicach
Uczniowie I LO im Stefana Czarnieckiego w Kozienicach po raz kolejny niosą pomoc bezdomnym zwierzętom, oraz uświadamiają mieszkańców powiatu kozienickiego o potrzebach i problemach z jakimi stykają się te bezbronne stworzenia. 
Na początku października rozpoczęła się kolejna edycja Olimpiady ,, Zwolnieni z Teorii ", która polega na tworzeniu przez młodzież projektów społecznych i ich realizowaniu. W kozienickim liceum realizowane są trzy projekty: "Z Zielonym Liceum, pomagasz, ratujesz-zwierzęta adoptujesz", "Z Zieloną apteczką uczymy reagować, w trudnych sytuacjach życie ratować", "Z Zielonym Ekologię Stosujesz I Życie Ziemi Ratujesz."
 
O projekcie wypowiedziała się Edyta Tarczyńska, nauczycielka I LO w Kozienicach i jednocześnie koordynatorka projektów - Cieszy nas fakt, że nasi uczniowie w tym roku również wzięli w niej udział i chętnie pracują. Jeden z naszych projektów ,,Z Zielonym Liceum pomagasz, ratujesz - zwierzęta adoptujesz 2019/2020" ma na celu poprawienie warunków w miejscowych schroniskach, zwiększeniu liczby adopcji, oraz uświadomieniu ludzi o krzywdzie zwierząt. Uczestniczki projektu regularnie odwiedzają schroniska w Kozienicach, Pionkach i Radomiu, gdzie wyprowadzają psy, sprzątają klatki, dostarczają karmę, a także akcesoria i lek - mówi Edyta Tarczyńska.
 

 
Aby uzyskać produkty i dostać się do finału Olimpiady prowadzą wyznaczone wcześniej działania uwzględniające rozmaite zbiórki pieniędzy podczas np. "Słodkiej Kawiarenki" lub pozyskiwanie ich od sponsorów/partnerów np. Sąd Rejonowy w Kozienicach czy Piekarnia Oskroba. Została również zorganizowana świąteczna paczka dla piesków ze schroniska w Kozienicach i Pionkach. Odzew był bardzo duży, włączyła się w nią bardzo duża grupa mieszkańców powiatu kozienickiego - osoby prywatne, szkoły i instytucje społeczne. Świąteczne paczki uszczęśliwiły bezdomne psiaki i sprawiły, że ich święta stały się lepsze.
 
Uczennice biorące udział w projekcie odwiedzają pobliskie przedszkola, szkoły podstawowe oraz instytucje i propagują ideę adopcji. Ich celem jest znalezienie dla bezdomnych zwierząt jak największej ilości kochających domów.
 
Na wykładach prowadzonych przez uczennice możemy dowiedzieć się: więcej o formach pomocy zwierzętom, które jeszcze nie znalazły domu, o tym jak zapobiegać bezdomności, a także jak prawidłowo opiekować się swoimi pupilami. - Nie tylko uczymy, ale też same poznajemy - przeprowadzamy wywiady z właścicielami schronisk i weterynarzami, by nasza pomoc była jeszcze lepsza - tłumaczy Edyta Tarczyńska.
 

 
- Olimpiada "Zwolnieni z Teorii" dobiega końca w marcu 2020, przed uczennicami, które biorą udział w projekcie jeszcze wiele zadań i trudności, ale wszyscy wierzymy, że dzięki nam choć jeden pies zostanie najszczęśliwszym psem na świecie, a ludzie zrozumieją swoje błędy, zmienią tok myślenia i zaczną dbać o zwierzęta - dodaje Tarczyńska.
 
Więcej o projekcie kozienickiego liceum można dowiedzieć się TUTAJ.


  
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Michał Woźny
2 sierpnia br., o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Kozienicach, rozegrany został mecz 2. Kolejki tegor...
Fot. materiały prasowe
Poniżej prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na dni od 7 sierpnia do 13 lipca.
Fot. Urząd Gminy Gniewoszów
Serdecznie zapraszamy 9 sierpnia o godzinie 15 do Oleksowa na uroczystości upamiętniające 190 rocznicę wy...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook