Dzisiaj jest poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., 223 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] „Pociąg do bezpieczeństwa”. Kolejne Jordanki za nami. Emocji nie brakowało!
Dodał: DL, 21-07-2019 16:25, odsłon: 2148
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

„Pociąg do bezpieczeństwa”, bo takie hasło przyświecało tegorocznym „Jordankom”, których organizatorem było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kozienicach rozpoczęły się 20 lipca o godzinie 13:00. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych i ich rodziców całą masę atrakcji. Było kolorowo i radośnie. Dzieci brały aktywny udział w, aż siedmiu specjalnie przygotowanych na tę okazję konkurencjach sportowych. Pojawił się również bezpieczny pociąg, który zabrał wszystkie dzieci w kolorową podróż po całym ogrodzie.

Tegoroczna sportowa gra plenerowa „Jordanki” upamiętniła 177 rocznicę urodzin doktora Henryka Jordana, założyciela miejskich placów zabaw. Wszystkich przybyłych powitała pani Małgorzata Cieślak, nauczyciel OPP „OJ”, zachęcając dzieci do udziału w konkurencjach zręcznościowych, takich jak przenoszenie piłeczki do tenisa stołowego w rękawicach bokserskich do oddalonej o kilka kroków miski, spacer po linie, wrzucanie piłek do zawieszonych kubków, slalom z piłką między pachołkami za pomocą kija do hokeja, uderzanie lotki rakietą do badmintona do bramki, tor przeszkód,  czy także bieg między pachołkami w płetwach i okularach do pływania. Wymienione konkurencje odbywały się w specjalnie przygotowanych stanowiskach na placu zabaw, pod czujnym okiem instruktorów. Za zaliczenie każdej z nich dzieci otrzymywały specjalny żeton – „jordankę” oraz pieczątkę. Odpowiednią ilość żetonów można było wymienić na pamiątkowe znaczki.

 


Dzieci świetnie się bawiły prezentując swoje umiejętności w sportowych konkurencjach.

 

- Dzieci są uśmiechnięte i zadowolone. Biorą aktywny udział we wszystkich aktywnościach, gdzie nie można odmówić im woli do czystej, sportowej rywalizacji – mówiła Aleksandra, nauczyciel OPP „OJ”.

 

Po niezwykłym pokazie sportowych umiejętności przez najmłodszych o godzinie 14:30 rozpoczęła się zabawa interaktywna „Kolorowy bezpieczny pociąg” inspirowana wierszem J. Tuwima „Lokomotywa”. Do Ogrodu Jordanowskiego w Kozienicach przyjechała najprawdziwsza w świecie lokomotywa, która miała prawdziwy pociąg do bezpieczeństwa. Pociąg ten był bezpośrednim nawiązaniem do hasła towarzyszącemu tegorocznym Jordankom. Dzieci stały się kolorowymi wagonami, które wraz z lokomotywą w rytmicznym i wesołym tempie przemierzyły niemalże cały Ogród Jordanowski. Oczekując przyjazdu lokomotywy w między czasie nauczyciele wraz z dziećmi utworzyli koło, gdzie w akompaniamencie wesołej muzyki wyczekiwali kolorowego pociągu. Kiedy lokomotywa nadjechała to wszystkie dzieci ochoczo się do niej przyłączyły tworząc długi pociąg z wieloma wagonami.

 


Specjalnie przygotowany na tę okazję kolorowy bezpieczny pociąg zabrał ze sobą dzieci w podróż po całym ogrodzie.

 

Tegoroczne Jordanki promowały również projekty edukacyjne takie jak „Bezpieczny Przedszkolak” oraz „Inspiracje na wakacje, które są realizowane przez dyrekcję i nauczycieli Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski".

 

- Dzieciństwo to okres w życiu człowieka, w którym kształtują się jego postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Bardzo ważne jest uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwo, które może się pojawić w czasie zabawy, na kształtowanie umiejętności przewidywania skutków swoich działań, promowanie pomysłów na bezpieczne spędzanie wolnego czasu - informuje Beata Figurska.

 

Za szlachetną rywalizację podczas gier plenerowych i aktywny udział w przejeździe bezpiecznego pociągu wszystkie dzieci otrzymały upominki z rąk pani dyrektor, Urszuli Strzelczyk. Organizatorzy przygotowali również specjalną fotobudkę, w której dzieci i rodzice, za pomocą specjalnych rekwizytów, mogli zrobić sobie zwariowane i wesołe zdjęcia.

 


 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W piątek Kortez odwiedził Kozienice w ramach letniej trasy koncertowej. Artyście na scenie towarzyszył ze...
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook