Dzisiaj jest wtorek, 04 sierpnia 2020 r., 217 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Egzamin gimnazjalny 2017. Kozienickie szkoły powyżej średniej krajowej
Dodał: MariuszBasaj, 21-06-2017 07:00, odsłon: 6548
Ilustracja przykładowa / fot. archiwum
Ilustracja przykładowa / fot. archiwum

Uczniowie w całym kraju poznali wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Z tzw. "małą maturą" bardzo dobrze poradziła sobie młodzież z terenu gminy Kozienice. Z większości przedmiotów ich rezultaty były wyższe od średniej krajowej i porównywalne ze średnią mazowiecką. 

W gminie Kozienice egzamin gimnazjalny pisało w tym roku 274 uczniów, z czego 112 w PG nr 1, 126 w PG nr 2 i 36 w PG w Świerżach Górnych. Przypomnijmy, że egzaminy trwały aż trzy dni (19-21 kwietnia), a uczniowie mieli do pokonania sześć arkuszy: historii i WOS-u, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka obcego na (zazwyczaj) dwóch poziomach.

 

Gdzie i co najlepiej?

 

Jeśli wziąć pod uwagę tylko Gminę Kozienice, to uczniowie PG nr 1 najlepiej poradzili sobie z historią i WOS-em, językiem polskim i językiem niemieckim na obu poziomach. Uczniowie "Dwójki" dominują jeśli chodzi o matematykę, przedmioty przyrodnicze oraz język angielski na obu poziomach.

 

Średnie wyniki z Gminy Kozienice są w każdym przypadku wyższe od średniej całego powiatu kozienickiego i znacznie wyższe od wyniku sąsiedniego powiatu radomskiego (z niektórych arkuszy o nawet 3-5 punktów procentowych).

 

Gorzej wypadamy natomiast na tle województwa mazowieckiego, to w dużej mierze zasługa warszawskich szkół, które wyśrubowały poziom. W skali kraju nie ma jednak powodów do wstydu, bo większość wyników jest lepsza od średniej krajowej - poza angielskim, ale na rzecz niemieckiego.

 

Poniżej publikujemy tabelę ze średnimi wynikami z poszczególnych arkuszy w danych szkołach, a także średnimi rezultatami na poziomie gminy / powiatu / województwa / kraju (w większej rozdzielczości TUTAJ).

 


 

Młodzież na setkę

 

Kozienicka młodzież nieźle poradziła sobie z tegorocznymi zadaniami, bo nie brakowało osób, które rozwiązały arkusze na 100%. W PG nr 1 egzamin na setkę przynajmniej jeden z testów zdało 20 uczniów: z czego 2 uczniów napisało dwa egzaminy "na maksa", a jedna osoba aż trzy arkusze. Najwięcej "setek" było tu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym - 17; do tego 2 z poziomu rozszerzonego. Ponadto 4 osoby bezbłędnie poradziły sobie z językiem polskim i 2 z matematyką.

 

W PG nr 2 arkusze na 100% wypełniło 16 uczniów, w sumie osiągając 20 "setek", w tym z polskiego, historii i WOS-u, matematyki i języka angielskiego.

 

W PG w Świerżach Górnych 100% z historii i WOS-u zdobyła jedna uczennica.

 

A w ocenie belfrów?

 

O komentarz w kwestii wyników tegorocznych egzaminów poprosiliśmy dyrektorów kozienickich gimnazjów. - Jestem zadowolony z wyników; obrazują one stały trend poprawy na tle województwa i kraju. Szczególnie cieszę się z ogromnego wzrostu w przypadku  języka polskiego oraz - kolejny rok - wysokiego poziomu przedmiotów przyrodniczych. W zdecydowanej większości zakresów wyniki tegorocznych egzaminów są wyraźnie wyższe od roku ubiegłego - mówi dyrektor PG 1 Tomasz Trela i dodaje: - To pozytywna recenzja zmian, jakie zaszły w procesie dydaktycznym w szkole; dopinguje do lepszej pracy nauczycieli i samych uczniów   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Facebook/Burmistrz Piotr Kozłowski
Na terenie gminy Kozienice trwa budowa dwóch sal gimnastycznych przy PSP nr 3 i PSP w Stanisławica...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Nasze zespoły poznały przeciwników w II rundzie Mirax Pucharu Polski. Mecze odbędą się 12 sierpnia...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja szpitala w Kozienicach informuje, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obe...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook