Dzisiaj jest poniedziałek, 14 października 2019 r., 287 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[FOTO] Każdy ma prawo do szczęścia. Wyjątkowa wystawa portretów podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej
Dodał: DL, 10-09-2019 09:24, odsłon: 519
Fot. Karolina Kurek, WTZ.
Fot. Karolina Kurek, WTZ.

Od poniedziałku 9 września w Galerii na Basenie w Kozienicach można podziwiać niezwykłą wystawę o niezwykłych ludziach. Szesnastu podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przewozie pojawiło się na prezentowanych portretach zdjęciowych.

Wystawę będzie można podziwiać do 7 października, a jej autorką jest Karolina Kurek. Wernisaż odbył się o godzinie 10. Jak sama podkreśla to życie, a raczej jego brutalność przyniosło pomysł na stworzenie tego typu wystawy. – Kiedyś miałam taką sytuację, gdy jechałam tramwajem w Warszawie, że obok mnie podróżowała kobieta z dzieckiem, po czym weszła do tramwaju kobieta z niepełnosprawnym dzieckiem, a dokładniej z zespołem downa. Ta kobieta, która była ze zdrowym dzieckiem pociągnęła je w swoją stronę mówiąc – chodź, bo się zarazisz. Bardzo to mną wstrząsnęło – mówiła Karolina Kurek.

 

Karolina pochodzi z Leśnej Rzeki w gminie Sieciechów. Na co dzień związana jest z Kozienicami. Tutaj ukończyła między innymi szkołę. Stylistką, która pomogła Karolinie w tworzeniu foto portretów była Anrika Koperska z Pionek. Do powstania wystawy przyczynili się również tata i brat autorki, którzy między innymi zmieniali jej tła.

 

Autorka od tej pory zaczęła zwracać większą uwagę na to jak społeczeństwo traktuje inne osoby i jak wyglądają relacje międzyludzkie. – Jak się okazało, bardzo dużo osób, w mniejszym lub większym stopniu jest wykluczonych. Wysnułam taką hipotezę, że ludzie boją się tego czego nie znają, więc tymi portretami chciałam pokazać, że wszyscy jesteśmy w głębi duszy podobni. Wszyscy chcemy być szczęśliwi i mamy swoje mocniejsze i słabsze strony – powiedziała Karolina Kurek.

 


 Autorka wystawy Karolina Kurek wraz z wszystkimi uczestnikami fotograficznego projektu.

 

Wczorajszy wernisaż cieszył się sporym zainteresowaniem. – Było bardzo sympatycznie i cieszę się, że przyjechało tyle osób. Byłam w szoku, nie spodziewałam się takiej frekwencji – dodała autorka wystawy.

 

Podczas wernisażu byli obecni wszyscy uczestnicy zdjęć. Mieli wyjątkową okazję do podziwiania siebie samych. Sesja zdjęciowa odbyła się w maju.

 

Do samej wystawy odniosła się również kierownik WTZ Danuta Bernacik, która wyraziła głębokie uznanie dla zaprezentowanych fotografii. - Prace bardzo mi się podobają, ponieważ to też taka pierwsza wystawa fotograficzna, gdzieś na zewnątrz, poza warsztatem. Dla naszych podopiecznych było to nie lada przeżyciem - mówiła kierownik.

 

Wystawa w ramach działań związanych z terapią ma zostać w październiku przeniesiona do warsztatu. Będzie ją mogło podziwiać grono osób związanych z Warsztatem Terapii Zajęciowej, a także uczestnicy będą mieli możliwość przyglądania się sobie na co dzień.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
To już tradycja. W drugą niedzielę października w Żytkowicach i Brzustowie odbyły się uroczystości roczni...
fot.PSP Ursynów
Dzień pełen radości i uśmiechu. W piątek 11 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalion&oac...
fot.Policja Kozienice
W minioną sobotę do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach wpłynęło nietypowe zgłoszenie o za...
fot.ilustracja/ pixabay.com
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu Samorządu Gminy Kozienice oraz własnym wszystkim nauczycielom ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook