Dzisiaj jest piątek, 25 września 2020 r., 269 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
[FOTORELACJA] 63. Wyścig Dookoła Mazowsza. Felix Gross zwycięzcą etapu w Kozienicach, a Michael Kukrle całego wyścigu
Dodał: DL, 18-07-2020 18:14, odsłon: 2913
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass. Na zdjęciu - Felix Gross
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass. Na zdjęciu - Felix Gross

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tego roku. Niemiec Felix Gross okazał się najlepszym kolarzem w trzecim etapie 63. Wyścigu Dookoła Mazowsza, który już po raz kolejny zawitał do Kozienic. W klasyfikacji generalnej całego wyścigu na najwyższym stopniu podium stanął Czech Michael Kukrle z teamu Elkov Kasper. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Michael Kukrle. Drugą lokatę utrzymał Daniel Turek (Israel Cycling Academy), a trzeci był Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski).

Dzisiejsze zmagania jednych z najlepszych kolarzy w Polsce i Europie poprzedziły wyścigi amatorskie. O godzinie 11:00 wystartowali zawodnicy biorący udział w trzech formułach wyścigów przygotowanych z myślą o amatorach.  Zawodnicy jadący w Mazovia Masters II do pokonania mieli 63 kilometry, co stanowiło okrążenie dwóch pętli. Kolarze w Mistrzostwach Kozienic musieli pokonać jedną pętlę, czyli 31 kilometrów. Przed najmłodszymi w ramach wyścigu MINI Mazovia czekała ta sama odległość.

 

Start niezmiennie usytuowany był w Kozienicach, następnie trasa biegła przez Aleksandrówkę, Stanisławice, Działki Brzózkie, Stanisławów, Ursynów, Brzózę, Sewerynów, Maciejowice i Łuczynów Nowy, kończąc z powrotem w Kozienicach. Wyścig Mini Mazovia jako pierwszy ukończył Mateusz Zieliński.

 

 

Mateusz Zieliński przekraczający linię mety

 

Na dystansie Masters wśród panów najlepszy był Marcin Ziemiecki z Warki. Jedyną kobietą jaka przejechała dystans Masters była Anna Wrzosowska.

 


Najszybszy na dystansie Masters wśród mężczyzn - Marcin Ziemiecki z Warki

 

Jedyną kobietą jaka przejechała dystans Masters była Anna Wrzosowska

 

W Mistrzostwach Gminy Kozienice linię mety pierwszy przekroczył, tak jak zresztą rok temu Marcin Kosiński z Enea KS Energia Kozienice. Jeśli chodzi o panie to najlepsza była również zeszłoroczna zwyciężczyni, czyli Anna Wołos, która osiągnęła bardzo dobry wynik czasowy.

 

 

Marcin Kosiński i Anna Wołos

 

O tym jak było na trasie opowiedzieli nam zwycięzcy Mistrzostw Gminy Kozienice, Marcin Kosiński i Anna Wołos. – Było bardzo szybko, ciepło, ciasno, bardzo fajnie. Najtrudniej było wtedy kiedy pojawiały się interwały, czyli jak było troszeczkę wzniesienia, robiły się pociągi. Jak nie byłeś w pociągu trzeba było szybko reagować, aby nie stracić koła. Grunt stanowiło utrzymanie się w czubie - mówił Marcin Kosiński

 

Co trzeba robić żeby zwyciężać? - Było ciężko, bardzo mocno. Ledwo ledwo się jechało, ale dałam radę. Największy trud sprawiało utrzymanie się w czubie. Musiałam zacisnąć zęby i jechać mocno pod górę. Odstałam w Brzózie, ale następnym peletonem udało nam się dojechać razem. Ciężko, ale dałam radę. Aby zwyciężyć trzeba sumiennie trenować, a także wykazać się siłą woli – powiedziała Anna Wołos.

 


 

O godzinie 12:20 odbyła się prezentacja najsilniejszych polskich i europejskich ekip kolarzowych biorących udział w 63 Wyścigu Dookoła Mazowsza. Zaprezentowanych zostało  kilka polskich ekip  z CCC Development na czele oraz dużo ekip zagranicznych między innymi ze Słowacji, z Czech, Niemiec, Estonii, Litwy, Belgii, Włoch. Razem około 140 zawodników. Zawodnicy wystartowali o godzinie 12:55, a do pokonania mieli łącznie 165 kilometrów, co stanowiło pięć pętli wyznaczonej trasy.

 

Triumf w pięknym stylu Felixa Grossa w ostatnim, kozienickim etapie całego wyścigu

 

W początkowej fazie wyścigu peleton podzielił się na wiatrach. Pierwsza grupa licząca około trzech kolarzy Jasper Frahm (Reprezentacja Niemiec), Miguel Heidemann (Leopard Pro Cycling) oraz zawodnik CCC Development Team Szymon Krawczyk prowadzących wyścig powiększała przewagę nad drugą częścią peletonu. Rywalizacja o zwycięstwo we wczorajszym wyścigu trwała do samego końca.

 


 

Na finiszu Niemiec Felix Gross w pięknym stylu przyspieszył, tym samym jako pierwszy przekroczył linię mety. Na pierwszym miejscu kwalifikacji generalnej znalazł się jednak Czech Michael Kukrle, który zaprezentował fenomenalną formę na wszystkich trzech etapach wyścigu. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Michael Kukrle. Drugą lokatę utrzymał Daniel Turek (Israel Cycling Academy), a trzeci był Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski).

 


 Od lewej: Daniel Turek (Israel Cycling Academy), Michael Kukrle (Elkov Kasper), Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski).

 

- To dla mnie jedno z moich największych zwycięstw. Piękna sportowa walka. Jako drużyna Elkov mieliśmy cały wyścig pod kontrolą. Dobre przygotowanie i odpowiednia dyspozycja ekipy przyczyniła się do mojego triumfu – mówił Michael Kukrle zwycięzca 63 Wyścigu Dookoła Mazowsza.

 

Całe to emocjonujące sportowe wydarzenie zakończyły ceremonie wręczania nagród. Jako pierwsi na podium wchodzili medaliści wyścigów Mini Mazovia, Mistrzostw Kozienic. Kolejno nastąpiła dekoracja zwycięzców Mazovia Masters. Wisienką na torcie i uroczystym zwieńczeniem 63 Wyścigu Dookoła Mazowsza była ceremonia zakończenia wyścigu WDW, w której na podium stanęli najlepsi z najlepszych.

 

Zwycięzca klasyfikacji generalnej Czech Michael Kukrle otrzymał rower o wartości dwudziestu tysięcy złotych.

 

Na końcu sportowej imprezy dyrektor wyścigu Marcin Wasiołek podziękował za pomoc w organizacji wyścigu burmistrzowi gminy Kozienice Piotrowi Kozłowskiemu, dyrektorowi Centrum Rekreacji i Sportu Marcinowi Zmitrowiczowi oraz przewodniczącemu rady miejskiej Rafałowi Suchermanowi.

 

Po wyścigu zapytaliśmy burmistrza gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego o ocenę tego wyjątkowego i emocjonującego sportowego widowiska.  - Sportowo i organizacyjnie jestem bardzo zadowolony. Po raz kolejny wiele ekip, tym razem rekord 25 drużyn, 14 spoza Polski, prawie 130 zawodowców, ale też ponad 100 amatorów, a więc wyścig cieszy się sporą popularnością. Sport ważny, także w naszej historii. Chcemy kontynuować współpracę z Mazovia Team, z gminami, które to współorganizują, bo myślę, że mieszkańcy czekają na takie sportowe wydarzenia i za rok także będziemy chcieli ten etap finałowy zorganizować. Co do uczestników naszych Mistrzostw Gminy Kozienice, są to amatorzy, którzy podchodzą niezwykle profesjonalnie do sportu. Widzę na codzień jak niektórzy mocno trenują. Cieszy mnie również to, że angażują się w to wydarzenie panie oraz dzieci. Jest to przyszłość dla dyscypliny, bo jeśli ktoś za młodu zaszczepi w nich miłość do jazdy kolarskiej to myślę, że w kolejnych latach zaowocuje to pozytywnie. Myślę, że ten wyścig był też dobrym momentem do uczczenia 100 lat Polskiego Związku Kolarskiego  - mówił burmistrz.

 


 


 

Obszerne wyniki dotyczące wczorajszych wyścigów jak i poprzednich etapów 63 Międzynarodowego Wyścigu Dookoła Mazowsza znaleźć można na stronie http://mazovia-team.pl.

 


 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
Wyścig dookoła Mazowsza gości w Kozienicach od lat. To chyba jedyna impreza której Pan Burmistrz nie skasował po poprzedniku...
19-07-2020, 17:19:12
+ 6
0
odpowiedz
A jaki koszt poniosła Gmina ?
23-07-2020, 14:29:11
0
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Krajowa Administracja Skarbowa
Policjanci kozienickiej komendy oraz funkcjonariusze Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej, reali...
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozienicach od nowego roku przekształci się w Centrum Usług Sp...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W piątek 25 września, po godzinie 8 wyruszył X Powiatowy Rajd Rowerowy „Śladami Historii” org...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W czwartek, po godzinie 14 rozpoczęła się konferencja inaugurująca „Dobre bo lokalne - Szlak Kulina...
Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Kozienic za kradzieże i w...
Fot. Enea KKS Kozienice
Już w najbliższą sobotę, 26 września, ruszają długo wyczekiwane rozgrywki II ligi piłki siatkowej. W pier...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Fot. OSP Sieciechów - Facebook
Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 8 na terenie gminy Sieciechów, a dokładnie w Leśnej Rzece,...
Fot. Facebook Gmina Kozienice
Kozienice mają najtańsze usługi komunalne na mazowszu i są drugim z najtańszych miast powiatowych w Polsc...
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
Remont oddziału położniczego kozienickiego szpitala dobiegł końca i już od wtorku przyjmowane są pacjentk...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - od lewej: poseł Konrad Frysztak, radny powiatowy Tomasz Trela, starosta kozienicki Andrzej Jung i zastępca dyrektora kozienickiego szpitala do spraw lecznictwa dr Witold Wrodycki.
W środę, 23 września, o godz. 10:30 przed głównym wejściem Szpitala Powiatowego w Kozienicach przy...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - archiwum Kozienice24
Już za trzy lata z przyczepami i camperami do Kozienic przyjadą goście z Polski i Europy. Wtedy nad malow...
We wtorek (22 września) około godziny 11 we wsi Chmielew w gminie Magnuszew doszło do zderzenia trzech sa...
Fot. KSRH , 2019 rok/X Marsz Szlakiem Bojowym 31 Pułku Strzelców Kaniowskich w Powiecie Kozienickim
W nadchodzący weekend, a więc 26 i 27 września odbędzie się XI Marsz Szlakiem Bojowym 31 Pułku Strzelc&oa...
Fot. materiały prasowe
Poniżej prezentujemy kalendarz Kina Studyjnego Elektrownia w Radomiu na dni 25 września - 1 października....
Fot. Kozienicki Klub Motorowy - KKM - Grzegorz Antoniak na 3 stopniu podium
Kolejna runda Mistrzostw Polski w Cross Country, tym razem III i IV odbyła się Połczynie Zdrój, a ...
Posiadasz plastikowe korki po napojach? Od poniedziałku można je oddać do specjalnego serca, które...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook