Dzisiaj jest wtorek, 04 sierpnia 2020 r., 217 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Blisko 2 miliony dla kozienickiego szpitala
Dodał: MaG, 02-10-2019 15:01, odsłon: 2382
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Zmniejszenie kosztów zakupu energii elektrycznej, oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i pyłów do środowiska. Kozienicki szpital otrzymał ponad 1,8 miliona złotych wsparcia na zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji zapewniającej poprawę efektywności energetycznej budynków.

Już wkrótce Powiatowy Szpital w Kozienicach zainwestuje fundusze unijne w budowę układu kogeneracyjnego dla zwiększenia efektywności energetycznej budynków. Na ten cel placówka otrzymała ponad 1,8 miliona złotych dofinansowania w ramach RPO WM na lata 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski i dyrektor szpitala Roman Wysocki.

- Naszą powinnością jest wspierać samorządy, staramy się dzielnie to czynić od wielu wielu lat. Dziękuję radnym za wsparcie, nasze wsparcie zespołowe z tego terenu i pewno rodzaju pressing pozwoliło przesunąć te pieniążki na to działanie. Projekt był napisany bardzo dobrze, był oceniony bardzo wysoko. - mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski

 
Wicemarszałek zwrócił się również z apelem do strony rządowej o zwiększenie zaangażowania w sprawy publicznej służby zdrowia. - Samorząd województwa mazowieckiego, samorząd powiatowy nie załatwi sam tych spraw. Rząd  musi podjąć rękawice działań dotyczących dofinansowania służby zdrowia, bo sytuacja zaczyna być katastrofalna. - dodał wicemarszałek

 Za otrzymane dofinansowanie podziękował również starosta kozienicki Andrzej Jung. - Dzisiaj otrzymujemy olbrzymie dofinansowanie. Dzięki tym pieniądzom szpital może z podniesionym czołem wejść w 22 wiek. Gratuluje panu dyrektorowi dobrze przygotowanych wniosków i życzę kolejnych.

 

Umowę na dofinansowanie w kwocie ponad 1,8 miliona złotych podpisał w obecności radnego sejmiku województwa mazowieckiego  Tomasza Śmietanki, Leszka Przybytniaka oraz zastępcy dyrektora szpitala Grażyny Mazur starosta kozienicki Andrzej Jung oraz wicemarszałek Rafał Rajkowski

 

Dzięki środkom przekazanym kozienickiemu szpitalowi w najbliższym czasie powstanie nowy system kogeneracyjny. Instalacja będzie wytwarzać w skojarzeniu energię cieplną oraz elektryczną na potrzeby placówki. W ramach projektu zostanie zakupiony i zamontowany sprzęt oraz wyposażenie. Będą wykonane prace budowlano-montażowe dotyczące budowy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła oraz infrastruktury technicznej tj. przewodów lub urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych, elektrycznych, gazowych telekomunikacyjnych wraz z remontem o dostosowaniem pomieszczenia pod budowę systemu kogeneracyjnego. Wartość projektu opiewać będzie na kwotę ponad 2 milinów złotych.
   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
a gdzie pan K ,Ł itd oni są wszędzie nie widzę ich
02-10-2019, 20:11:37
+ 8
- 4
odpowiedz
Nowicjusz
Forum nie zaprasza i nie współpracuje z pisiorami. Nie ta liga.
03-10-2019, 07:12:28
+ 15
- 4
odpowiedz
Jakbym miał takie długi, to nie byłbym w stanie się nawet uśmiechnąć. 2 MLN nie podniesie nawet brwi finansowemu trupowi.
03-10-2019, 19:45:48
+ 7
- 8
odpowiedz
Amator
Większość szpitali powiatowych ma długi i czy powinno się je wszystkie zamknąć ? A rząd niech rozdaje nadal pieniądze, które pójdą m. in. na prywatne leczenie, bo nie potrafi lub nie chce sfinansować publicznej ochrony zdrowia.....
04-10-2019, 08:25:30
+ 15
- 3
odpowiedz
Nowicjusz
Gdyby nie rozdawnictwo nigdy by nie wygrał wyborów. Służba zdrowia powinna być prywatna. Po co płacić składki zdrowotne?!
04-10-2019, 13:42:09
+ 8
- 2
odpowiedz
Amator
Z tymi składkami to faktycznie, nie wiadomo po jaką... się je płaci skoro trzeba potem i tak większość rzeczy robić prywatnie... W służbie zdrowia nie było nigdy dobrze, ale tak źle jak teraz też nigdy wcześniej nie było. Wystarczy porozmawiać z każdym kto ma nieprzyjemnośc z niej korzystać aktualnie. Modlić się o zdrowie pozostaje. No i pasuje żeby rząd cokolwiek zrobił z tym problemem bo po reformie "sieci szpitali" nie widać poprawy a raczej odwrotnie chyba.
04-10-2019, 14:33:33
+ 15
- 3
odpowiedz
Nowicjusz
Nie modlić a zacząć w końcu zdrowo się odżywiać, uprawiać sport, być aktywnym na codzień. Przestać jeść tanio i dużo byle czego aby się tylko napchać. Zacząć wiećej uwagi poświęcać swoim dzieciom i nauczyć ich oid małego nawyków żywieniowych. Nie czekac na końcowy wynik jakim jest ratunek w szpitalu bądź wizyty u spacjalistów.
04-10-2019, 14:52:26
+ 10
0
odpowiedz
Amator
Ogólnie się zgadzam tylko nawet jak człowiek dba o siebie i tak może potrzebować fachowej pomocy. Z różnych przyczyn. A co za tym idzie służba zdrowia na poziomie jako takim przyzwoitym by się przydała...
04-10-2019, 19:04:35
+ 12
- 3
odpowiedz
Nowicjusz
[url=http://wgospodarce.pl/informacje/20291-wyprzedaz-po-tusk-i-k opacz-sprzedali-majatek-narodowy-o-wartosci]http://wgospodarce.pl/informacje/20291-wyprzedaz-po-tusk-i-kopac z-sprzedali-majatek-narodowy-o-wartosci[/url]
07-10-2019, 14:24:47
+ 3
- 4
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Facebook/Burmistrz Piotr Kozłowski
Na terenie gminy Kozienice trwa budowa dwóch sal gimnastycznych przy PSP nr 3 i PSP w Stanisławica...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Nasze zespoły poznały przeciwników w II rundzie Mirax Pucharu Polski. Mecze odbędą się 12 sierpnia...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja szpitala w Kozienicach informuje, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obe...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook