Dzisiaj jest wtorek, 04 sierpnia 2020 r., 217 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[WIDEO] Większe dofinansowanie od marszałka na budowę mostu. Jest jeden warunek
Dodał: MaG, 02-10-2019 16:35, odsłon: 1842
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Województwo mazowieckie pokryje 75% kosztów dofinansowania budowy mostu łączącego gminy Kozienice i Maciejowice spoczywających na samorządach – zapowiedział wicemarszałek województwa Rafał Rajkowski. Jest jeden warunek – strona rządowa zobowiąże się do pokrycia 80% całości kosztów inwestycji.

Dziś w starostwie powiatowym w Kozienicach odbyło się spotkanie z wicemarszałkiem województwa mazowieckiego Rafałem Rajkowskim z przedstawicielami samorządów lokalnych, których dotyczy planowana budowa mostu na Wiśle łączącego gminy Kozienice i Maciejowice.

- Wiemy, że mosty mają łączyć a nie dzielić. Wiemy, że w takim znaczeniu rozwoju zarówno gospodarczego jak i połączenia dwóch powiatów, połączenia dróg w kierunku subregionu siedleckiego. To dla nas  ważna rzecz i zdajemy sobie sprawę, że to daje rzeczywiście da wymierne efekty w postaci dobrej współpracy nie tylko komunikacji ale również rozwoju gospodarczego. - mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski

 

Podczas spotkania wicemarszałek Rajkowski podtrzymał deklarację dofinansowania rządowego projektu budowy mostu w wysokości 75 procent części, którą będą musiały pokryć samorządy garwoliński i kozienicki pod warunkiem sfinansowania przez państwo kosztów budowy tej inwestycji w wysokości 80 procent.  - Liczymy wszyscy na to, że rząd będzie finansował w 80 % i jak najszybciej rząd Polski zadeklaruje poprzez promesę czy podpisanie umowy finansowanie  w tej ilości ale też uwzględnienie tego  w prognozie lub wieloletnich planach finansowych państwa, bo to jest bardzo ważne – dodał wicemarszałek

 

Z deklaracji i zapewnień wicemarszałka swojego zadowolenia nie ukrywali  zebrani na sali samorządowcy z powiatów znajdujących się po obu stronach Wisły.


- Jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Przyszliśmy tutaj rozmawiać o udziale w dokumentacji ale ta deklaracja 15 procent jest dla nas wszystkich bardzo dużą radością, przyjmujemy i na pewno przyjmujemy ją z wdzięcznością. - powiedział starosta  garwoliński Mirosław Walicki

 


W trakcie spotkania Piotr Kozłowski burmistrz Kozienic zapewnił, że razem z powiatem garwolińskim sfinansuje inwestycję.   

- Ja również chciałbym wyrazić swoje zadowolenie, że zbliżamy się dużymi krokami do finału. W marcu z kolegami samorządowcami podpisaliśmy porozumienie, złożyliśmy ten wniosek jako grupa. Pragnę zwrócić uwagę, że jak tu koledzy mówili duża część inwestycji jest po stronie Garwolina ale strona kozienicka angażuje się finansowo, bo rozmawiamy o finansowaniu dokumentacji  nieproporcjonalnie do dróg tylko pół na pół. Jest to też taki gest wsparcia dla naszego lidera, który wziął na siebie tą część organizacyjno- administracyjną, natomiast my również chcemy wspomóc inwestycję od strony finansowej. To projekt na pokolenia, który połączy nasze regiony i mam nadzieję, że dojdzie do skutku w ciąg najbliższych lat i będziemy się mogli bardzo cieszyć. - powiedział burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski

 

Liderem przedsięwzięcia jest powiat garwoliński, ponieważ na jego terenie drogi dojazdowe są dłuższe. Skompletowanie dokumentacji to czas 3-4 lat, a sama budowa mostu 2 lub 3 lata. Na chwilę obecną szacowany koszt budowy mostu na Wiśle wynosi blisko 650 milionów złotych.

 

 

 

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
a co chcecie wiecej też wam damy,ale jest warunek podatnik rzuci 80 procent
02-10-2019, 20:07:56
+ 7
- 3
odpowiedz
Amator
Panowie Rajkowski i Śmietanka to sprzymierzeńcy naszych spraw w sejmiku. Brawo!
03-10-2019, 18:37:14
+ 10
- 7
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Facebook/Burmistrz Piotr Kozłowski
Na terenie gminy Kozienice trwa budowa dwóch sal gimnastycznych przy PSP nr 3 i PSP w Stanisławica...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Nasze zespoły poznały przeciwników w II rundzie Mirax Pucharu Polski. Mecze odbędą się 12 sierpnia...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja szpitala w Kozienicach informuje, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obe...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook