Dzisiaj jest wtorek, 28 stycznia 2020 r., 28 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[ZDJĘCIA] Serce od Kozienic dla WOŚP. Trwa 28. Finał zbiórki funduszy dla fundacji Jurka Owsiaka
Dodał: MaG, 12-01-2020 15:34, odsłon: 1028
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Ponad 200 osób utworzyło wyjątkowe serce, które zagrało dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z Kozienic i okolic zbierają fundusze Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Od 8 rano 70 wolontariuszy bierze udział w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze do puszek zbierane są w Kozienicach, Piotrkowicach, Głowaczowie, Brzózie, Janikowie, Magnuszewie, Stanisławicach i Świerżach Górnych. Sztab 28 finału znajduje się w budynku OPP „Ogród Jordanowski” w Kozienicach przy ulicy Jana Kochanowskiego 1.

 

 Praca kozienickiego sztabu rozpoczęła już o 7 rano

 

- Sztab rozpoczął swoją pracę już o 7 rano. Godzinę później rozpoczęła się również zbiórka do puszek. Mamy 70 wolontariuszy, którzy zbierają pieniądze w Kozienicach oraz kilku ościennych miejscowościach. - mówi Piotr Bożedajek, koordynator tegorocznego finały WOŚP w Kozienicach – Zbiórka przebiega bez żadnych problemów, a każdy kto wrzuca datki do puszki otrzymuje pamiątkowe serduszko.

 

Bycie wolontariuszem WOŚP to nie łatwa praca. Kilka godzin na nogach i pełne uśmiechu wolontariuszki i wolontariusze zachęcają Polaków do wspierania akcji Jurka Owsiaka

 

Zbieramy pieniądze od 8.30 rano. Każdy kto wrzuci pieniądze do puszki otrzymuje od serduszko. Tych zostało nam już niewiele – mówi Agata i Natalia kozienickie wolontariuszki WOŚP

 

Pieniądze do puszek zbierane były również Kościele Świętej rodziny w Kozienicach.Czynny udział w dzisiejszej akcji biorą uczniowie szkół podstawowych, harcerze, oraz  członkowie Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych. Ci ostatni każdej osobie, która wrzuciła datek do puszki oferowali pamiątkowy kalendarz.

 

- Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych jak co roku wspiera Jurka Owsiaka i jeśli w przyszłości będzie taka możliwość będziemy nadal wspierać. Na nas zawsze można liczyć – mówią członkowie stowarzyszenia

 

 

SERCE DLA WOŚP

 

W trackie dzisiejszego finału o godz. 13.30 na placu przy Centrum Kulturalno-Artystycznym, przy skrzyżowaniu ulic Legionów i Warszawskiej, przy napisie: KOZIENICE, kozienicki sztab WOŚP zorganizował wyjątkowe wydarzenie. Ponad 200 mieszkańców Kozienic wspólnie utworzyło wielkie serce - „Serce Kozienic bije dla WOŚP”.  

 

 

O godzinie 18.30 w Centrum Kulturalno-Artystycznym w rozpocznie się koncert charytatywny z udziałem uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz podopiecznych Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. O godzinie 20.00 zorganizowane zostanie  "Światełko do nieba".

 

 Puszkę WOŚP zasilił również przewodniczący Rady Gminy Rafał Sucherman 

 

Z dotychczasowych zbiórek prowadzonych w Kozienicach od samego początku udało się zebrać ponad blisko 750 tys. złotych. Rekord padł w 2019 roku kiedy do puszek trafiło w sumie ponad 59 709,32 tys. zł. Jaką ostatecznie uda się zebrać w tym roku? Dowiemy się jutro, gdy podliczone zostaną wszystkie puszki, w tym dwie stacjonarne, które znajdują się w CKA i Ogrodzie Jordanowskim.

 

Każdy wolontariusz mógł posilić się i napić się ciepłej herbaty

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.organizatorzy
Osiem najlepszych drużyn z województwa mazowieckiego rywalizowało w Noworocznym Turnieju w mini si...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/archiwum
Potrafisz recytować wiersze i utwory poetyckie? Kozienicki Dom Kultury zaprasza wszystkich chętnych do ud...
Kino działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, zaprasza w poniedziałek,...
Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice im. ks. Franciszka Siarczyńskiego zaprasza na spotkanie autorskie z ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook