Dzisiaj jest środa, 05 sierpnia 2020 r., 218 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[ZDJĘCIA/WIDEO] Rozśpiewana Gminna Wigilia w Sieciechowie
Dodał: DL, 19-12-2019 18:28, odsłon: 3441
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

W czwartek, 19 grudnia miała miejsce kolejna, już trzecia Gminna Wigilia w Sieciechowie. W parku przed Urzędem Gminy odbyło się wspólnie śpiewanie kolęd, czy także tradycja łamania się opłatkiem. Nie zabrakło również występów artystycznych w wykonaniu uczniów z placówek oświatowych w gminie Sieciechów.

Na wigilijne spotkanie tłumnie przybyło wielu mieszkańców. Podczas III Gminnej Wigilii w Sieciechowie można było skosztować wiele wigilijnych specjałów, czy także spróbować swoich sił w śpiewaniu kolęd w akompaniamencie dzieci ze szkół z gminy Sieciechów, które z wielkim entuzjazmem rozgrzewały wszystkich obecnych na tegorocznej wigilii.

 

Po przywitaniu gości i podziękowaniom skierowanym do sponsorów tejże uroczystości głos zabrał proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zajezierzu ksiądz Artur Woźniak, który odczytał Ewangelię według świętego Łukasza. - Dlatego święcimy narodzenie Pana Jezusa w naszej wspólnocie gminnej, który według ciała stał się człowiekiem - mówił proboszcz.


 

Kolejno głos zabrał wójt gminy Sieciechów Arkadiusz Guba, który wyraził głębokie podziękowania dla wszystkich osób biorących czynny udział w tegorocznej wigilii.

 


- Dziękuję, że znaleźli państwo czas, aby wspólnie przyjść, przełamać się opłatkiem, posłuchać kolęd i popróbować potraw wigilijnych. Na nadchodzący nowy rok życzę wszystkim spełnienia marzeń, a z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkiego najlepszego - mówił wójt.

 

Na uroczystości obecny był również przewodniczący rady gminy Stanisław Potyra, który z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i nowego roku złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia. - Kochani mieszkańcy naszej gminy, i najmłodsi i najstarsi. Zwracam się do wszystkich rodzin, do przybyłych gości. Do tych mieszkańców, którzy przebywają na terenie naszej gminy sezonowo, albo przebywają weekendowo. Wszystkich bardzo serdecznie pozdrawiamy wraz z całą radą gminy. My wam służymy, my was słuchamy i będziemy was słuchać. Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w imieniu całej rady składam państwu i waszym rodzinom najlepsze życzenia, zdrowia szczęścia, pomyślności. Żeby wszystkie wasze zamierzenia i plany się spełniły - życzył przewodniczący.

 


- Z okazji nadchodzącego roku życzymy żeby ten rok następny, 2020 nie był gorszy od tego, aby był lepszy, żeby się spełniły państwa marzenia, państwa plany, zamiary, żebyście państwo nie mieli żadnych kłopotów - dodał Stanisław Potyra.

 

Po oficjalnym otwarciu uroczystości wszyscy obecni na wigilii zgodnie z bożonarodzeniową tradycją podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia.

 


 

Jak co roku, przygotowano również szeroką ofertę gastronomiczną, w której znajdowały się między innymi wigilijne potrawy. Znalazły się tam największe przysmaki przyrządzone przez Koła Gospodyń Wiejskich.

 


 

Podczas już trzeciej wigilii w Sieciechowie odbył się również koncert kolęd w wykonaniu uczniów ze szkół z terenu gminy. Na scenie wystąpiły dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starych Słowikach, a także dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu.

 


 


 Po każdym występie w podziękowaniu za zaangażowanie i udział w Gminnej Wigili dzieci otrzymywały paczki niespodzianki, które wręczał wójt gminy Sieciechów Arkadiusz Guba.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Michał Woźny
2 sierpnia br., o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Kozienicach, rozegrany został mecz 2. Kolejki tegor...
Fot. materiały prasowe
Poniżej prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na dni od 7 sierpnia do 13 lipca.
Fot. Urząd Gminy Gniewoszów
Serdecznie zapraszamy 9 sierpnia o godzinie 15 do Oleksowa na uroczystości upamiętniające 190 rocznicę wy...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook