Dzisiaj jest niedziela, 05 kwietnia 2020 r., 96 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Za nami drugi tydzień ferii w Kozienickim Domu Kultury. „Zima w mieście - ferie 2020 z KDK”
Dodał: DL, 21-02-2020 09:25, odsłon: 620
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka na czas ferii zimowych oferował szeroki wachlarz możliwości na spędzenie wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, ale także rodziców. Poniżej obszerna fotorelacja z aktywności, które odbyły się w drugim tygodniu ferii. Wszystkie zajęcia odbywały się ramach akcji „Zima w mieście - ferie 2020 z KDK”, która odbywała się od 10 do 22 lutego 2020 roku.

Liczne zajęcia, warsztaty,  pokazy filmowe, wycieczki oraz kursy pod okiem profesjonalnych instruktorów czekały na dzieci i młodzież w pierwszym tygodniu ferii. Liczba miejsc na część zajęć była ograniczona, więc warunkiem udziału było wcześniejsze zapisanie się.

 

Kozienicki Dom Kultury podczas tegorocznych ferii zapewnia rewelacyjne formy aktywności na spędzenie przez młodzież czasu wolnego od szkoły. Prowadzący warsztaty potrafili zaciekawić i zainteresować swoich podopiecznych prowadzonymi przez siebie warsztatami.

 

Drugi tydzień ferii w Kozienickim Domu Kultury rozpoczął się między innymi warsztatami tanecznymi - taniec towarzyski i disco dance. Prowadził je Szymon Gniadkowski – dyplomowany instruktor tańca, Wicemistrz Świata i Europy oraz wielokrotny Mistrz Polski formacji w tańcach latynoamerykańskich. Trener mistrzów świata w tańcach karaibskich, specjalizuje się w nauce salsy, bachaty, merengue, disco dance oraz tańców latynoamerykańskich, współpracujący z KDK. Program zajęć obejmował naukę tańców latynoamerykańskich, tańców karaibskich i taniec nowoczesny.

 

 

Kolejno odbyły się warsztaty plastyczne dla młodzieży - rysunek, adresowane do młodzieży w wieku 12-18 lat. W programie znalazły się podstawy rysunku - martwa natura. Osobą prowadzącą był: Wojciech Stachurski – artysta, plastyk, rzeźbiarz, magister sztuki, współpracujący z KDK.


 

Następne zajęcia to w warsztaty plastyczne „Zimowe świeczniki - lodowe lampiony” adresowane do dzieci w wieku 7-9 lat. W programie: na zajęciach każde dziecko stworzyło efektowny zimowy świecznik, który rozświetli zimowe wieczory. Osoba prowadząca: Katarzyna Kościug – instruktor KDK.

 


 

 

W trakcie ferii zimowych, 16 lutego odbyło się się kolejne spotkanie z cyklu "Poranki teatralne dla dzieci". W niedzielę, 16 lutego na scenie sali koncertowo-kinowej CKA wystąpili aktorzy z Teatru „Urwis” z Krakowa. Dzieci obejrzały w ich wykonaniu spektakl pt. „Eko-Bartek”. Było to autorskie przedstawienie z elementami interaktywnymi. Aktorzy angażowali publiczność w swój występ, który był nie tylko rozrywką dla dzieci, ale pełnił też funkcję edukacyjną. Bohater spektaklu - miś Bartek, w przystępny sposób uczył dzieci ekologicznego podejścia do otaczającego je świata. Przedstawione zostały im podstawowe zasady dbania o środowisko takie jak oszczędzanie wody, segregacja śmieci czy recykling.

 


 


 

Dzieci tworzyły także własne zabawki ludowe. Zajęcia skierowane były do dzieci w wieku 6-10 lat. Dzieci zajmowały sie dekorowaniem drewnianych zabawek farbami akrylowymi z wykorzystaniem tradycyjnych ludowych wzorów. Osoba prowadząca: Marlena Zielińska – instruktor KDK.

 


 

Podczas ferii zimowych odybyły się także warsztaty taneczne dla mam z dziećmi w wieku 3-5 lat. Celem zajęć było spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem na zabawach, które je rozwijają: wzmacniają jego ciało, doskonalą motorykę dużą i małą, stymulują rozwój wyobraźni oraz budują bliskość między rodzicem a dzieckiem. To świetna forma aktywnego spędzania czasu z malutkim dzieckiem. Osoba prowadząca: Helena Szamańska – dyplomowany instruktor KDK.

 


 

Dzieci poznawały także ciekawe zawody. 17 lutego o godzinie 11 dzieci w wieku 6-12 lat udały się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kozienicach. Tam dzieci poznały między innymi tajniki pracy strażaka oraz obejrzały sprzęt niezbędny do wykonywanych przez strażaków zajęć. Opiekunem wycieczki była Anna Lidiak - instruktor współpracujący z KDK.

 


 

 

Warsztaty improwizacji wokalnej adresowane do młodzieży w wieku 13-19 lat. Zajęcia miały charakter grupowy. Poprzedzone były rozgrzewką wokalną, ruchową, aparatu mowy oraz ćwiczeniami oddechowymi, by przygotować się dobrze do śpiewu i pozbyć się fizycznych ograniczeń we własnej wokalnej ekspresji i kreatywności. Potem następuje improwizacja właściwa, zarówno indywidualna ze wspierającym udziałem grupy, grupowa, jak i dialogowanie ze sobą. Wykorzystywane są podkłady rytmiczne, często w klimacie etnicznym (indyjskim, afrykańskim czy latynoskim lub innym), ale też tworzone są własne rytmy, np. klaszcząc, tupiąc, czy wydając różne dźwięki. Niekiedy jest to śpiewanie bez rytmu, według własnego wyczucia czasu. Oprócz samej improwizacji proponowanych jest wiele ćwiczeń muzycznych, rytmicznych i harmonicznych oraz śpiewanie i jednoczesne ruszanie się oraz klaskanie i w różnych metrach na 3, 4, 5 czy 7.Te ćwiczenia miały na celu nie tylko rozwój muzykalności, ale zwiększenie integracji między ciałem i głosem. Osobą prowadzącą był Michał Rudaś – wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym, studyjnym i koncertowym, jest absolwentem wydziału wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie, brał udział w wielu wokalnych programach telewizyjnych, m.in. był ćwierćfinalistą programu The Voice of Poland (2014) oraz uczestnikiem VI edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo (2016). W Kozienicach koncertował z zespołem podczas Dnia Kultury Indyjskiej.

 


 

Wyginam śmiało ciało - warsztaty modern jazz. Nauka podstawowych kroków i figur tańca jazzowego, ćwiczenia rozciągające i zabawy rytmiczno-taneczne. Osoba prowadząca: Anna Lidak – instruktor współpracujący z KDK.

 


 

Dzieci podczas ferii lepiły także bałwany oraz wraz ze swoimi mamami wykonywały przepiękną biżuterię, czy także tworzyły dekoracyjne ramki.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Niestety, w naszej gminie potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Poinformował o tym bur...
Fot. www.gniewoszow.pl
Jak poinformował Urząd Gminy w Gniewoszowie, od dnia 7 kwietnia zostanie przywrócony handel na tar...
W piątek 3 kwietnia po godzinie 14 na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego Lasy Państwowe wprowadził...
Fot. Kozienice24
3 kwietnia za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kozienicach Zakłady Mleczarskie „Obory” w...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook