Dzisiaj jest poniedziałek, 14 października 2019 r., 287 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Spotkania wigilijne mieszkańców powiatu kozienickiego
Dodał: KamZap, 10-12-2018 10:16, odsłon: 3109
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Jak co roku, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, na terenie powiatu kozienickiego odbędą się spotkania wigilijne. Sprawdziliśmy, gdzie i kiedy spotykać się będą mieszkańcy poszczególnych gmin, a także co znajduje się w programie spotkań.

Kozienice

 

W piątek 14 grudnia w Kozienicach już po raz dziesiąty mieszkańcy miasta i gminy spotkają się pod budynkiem pływalni „Delfin”. Jak co roku przed basenem staną różnorodne stoiska przygotowane przez okoliczne instytucje i organizacje. Będzie tam można nabyć własnoręcznie wykonane, świąteczne dekoracje oraz spróbujemy tradycyjnych wigilijnych potraw. Jak co roku nie zabraknie również żywej Bożonarodzeniowej Szopki.

 

Początek spotkania zaplanowano na godz. 16:00 i rozpocznie się ono od wspólnego śpiewania kolęd z Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej i Chórem Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Na godz. 16:30 zaplanowano wspólną modlitwę, składanie życzeń i łamanie się opłatkiem.

 

O godz. 17:00 rozpoczną się koncerty. Najpierw wystąpią Laureaci X Konkursu Kolęd i Pastorałek "Na Ten Nowy Rok", organizowanego przez Kozienicki Dom Kultury, a następnie (o godz. 17:30) na scenie pojawi się Zespół Gospel działający przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu.

 

Wigilia Miejska potrwa do godz. 18:30.


 

Garbatka-Letnisko

 

Mieszkańcy gminy Garbatka-Letnisko spotkają się w czwartek 20 grudnia o godz. 17:00 na skwerze Jana Pawła II pod budynkiem Urzędu Gminy. Tam również nie zabraknie wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, degustacji potraw czy kolędowania.

 

Głowaczów

 

W tym roku w gminie Głowaczów zostanie zorganizowana wigilia dla osób samotnych, niepełnosprawnych i długotrwale chorych. Spotkanie odbędzie się w piątek 21 grudnia w szkole podstawowej w Głowaczowie. Oprócz łamania się opłatkiem, kolędowania i posiłku przy wspólnym stole, uczestnicy będą mogli obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów.

 

Gniewoszów

 

Gminna wigilia odbędzie się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewoszowie w piątek 21 grudnia o 16:30. Program przewiduje m.in.: koncert kolęd, występ Klubu Seniora, kiermasz bożonarodzeniowy, wspólne życzenia i degustację potraw . W tym roku zamiast jasełek uczestnicy spotkania będą mogli wysłuchać pięknych kolęd w wykonaniu uczniów i nie tylko.

 

Magnuszew

 

W tym roku w Magnuszewie gminna wigilia odbędzie się w środę 19 grudnia i połączona będzie z otwarciem nowego targowiska przy ulicy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Spotkanie zacznie się o godzinie 13:00, a w programie znalazły się m.in.: występy artystyczne i koncert kolęd w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie oraz Zespołu Melodia. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnego dzielenia się opłatkiem, wspólnych życzeń i wigilijnego posiłku.

 

Sieciechów

 

W środę 19 grudnia o godz. 16:30 w parku przy Urzędzie Gminy odbędzie się druga wigilia gminna w Sieciechowie. Mieszkańcy gminy będą mieli okazję do spotkania się w świątecznej atmosferze, wspólnego kolędowania, degustacji potraw i podzielenia się opłatkiem.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
To już tradycja. W drugą niedzielę października w Żytkowicach i Brzustowie odbyły się uroczystości roczni...
fot.PSP Ursynów
Dzień pełen radości i uśmiechu. W piątek 11 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalion&oac...
fot.Policja Kozienice
W minioną sobotę do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach wpłynęło nietypowe zgłoszenie o za...
fot.ilustracja/ pixabay.com
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu Samorządu Gminy Kozienice oraz własnym wszystkim nauczycielom ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook