Dzisiaj jest czwartek, 06 sierpnia 2020 r., 219 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[ZDJĘCIA] Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich z fizyką i nowymi technologiami w Padwie
Dodał: MaG, 02-01-2020 15:59, odsłon: 2271
fot.ZS
fot.ZS

Uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich z Portugalii, Niemiec, Francji i Polski biorący udział w projekcie Erasmus+ Eupantec2019 „Physics and new technologies” w grudniu  gościli w „Istituto Istruzione Superiore Pietro Scalcerle” w Padwie w północnych Włoszech, w regionie Wenecja Euganejska, szkole z 150-letnią historią, by zrealizować pierwsze działanie związane z uczeniem się w ramach mobilności o roboczej nazwie „Padova Motion”. 

Celem spotkania było poznawanie nowych technologii, które mogą być wykorzystane w nauczaniu fizyki oraz wymiana doświadczeń i pomysłów.

Przez 4 dni odbywały się szkolenia w ramach warsztatów w pracowni fizyki, a także nauka podczas wycieczek edukacyjnych do Uniwersytetu w Padwie, do Muzeum Historii Fizyki oraz do historycznego obserwatorium astronomicznego „La Specola”.

 


Padwa była doskonałym wyborem do realizacji tematu „Ruch”, bo właśnie w tym mieście wykładał i przeprowadzał swoje eksperymenty Galileusz, tu nauki pobierał Kopernik. Tu też odbywała studia uniwersyteckie pierwsza kobieta w historii (XVII wiek). Uczniowie mogli poznać bogate zasoby pomocy naukowych używanych przez fizyków, astronomów począwszy od XVI wieku, widzieli nawet zachowaną katedrę, z której nauczał Galileusz.

Warsztaty były prowadzone w sześciu mieszanych międzynarodowych  grupach. Uczniowie wspólnie uczyli się fizyki z sensorami i sprzętem Vernier, Arduino, Pasco, Texas Instruments, aplikacji PhyPhox czy aplikacji mobilnej RemoteXY.

- W użyciu było wiele różnych detektorów ruchu, bramek optycznych, akcelerometrów, telefonów komórkowych, komputerów  i tabletów z oprogramowaniem do graficznego obrazowania wyników pomiarów, a nawet robotów. - informuje koordynator projektu EUPANTEC2019 wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach Paweł Boryczka

 Uczniowie mogli poznać i samemu przeprowadzić eksperymenty stosując wiele nowoczesnych technik oraz otrzymać wiele wiedzy i cennych wskazówek od nauczycieli prowadzących warsztaty.
 
Kolejne spotkanie w ramach projektu Erasmus+ Eupantec2019 (Fizyka i nowe technologie) odbędzie się w Poitiers we Francji już 9 marca i jego głównym motywem będzie „Środowisko i społeczeństwo”. Przedtem jednak uczniowie i nauczyciele będą mięli wiele zadań do wykonania w swoich szkołach, by właściwie przygotować się do bardzo zaawansowanych szkoleń za granicą.  

Projekt zakończy się w czerwcu 2021, a przed uczniami i nauczycielami także spotkania w Portugalii, w Monachium i na końcu w Kozienicach.
 Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Michał Woźny
2 sierpnia br., o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Kozienicach, rozegrany został mecz 2. Kolejki tegor...
Fot. materiały prasowe
Poniżej prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na dni od 7 sierpnia do 13 lipca.
Fot. Urząd Gminy Gniewoszów
Serdecznie zapraszamy 9 sierpnia o godzinie 15 do Oleksowa na uroczystości upamiętniające 190 rocznicę wy...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook